HAYVAN HAKLARI İÇİN TÜRKİYE TURUNDA

HAYVAN HAKLARI İÇİN TÜRKİYE TURUNDA

Yayınlama: 09.10.2015
149
A+
A-

 

HAYVAN HAKLARI İÇİN TÜRKİYE TURUNDA

 

Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcisi ve dizi oyuncusu Semih İğdigül, barınaklardaki hayvanların bakım sorunu ve sokak hayvanlarının durumuna dikkati çekmek için motosikletiyle Mersin’den çıktığı Türkiye turu kapsamında Tekirdağ’a geldi.


Hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül, üzerinde ’Hayvanlar için biraz vicdan, biraz Merhamet’ yazan motosikletiyle hayvan haklarını gündeme taşımak ve farkındalık oluşturmak amacıyla çıktığı Türkiye turu kapsamında Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine ulaştı.


“İNSAN EN TEHLİKELİ VARLIK”


Hayvan haklarına dikkat çekmek için yola çıktığını söyleyen İğdiğül, "Sokaktaki küpeli hayvanlardan, sokak hayvanlarından çekinmeyin. Bakın en tehlikeli varlık insandır. İnsandan çekinin hayvandan çekinmeyin ve onları koruyun. “dedi.


10 BİN KİLOMETRE DOLAŞTI


İgdigül hayvanların en değerli varlık olduğunu belirterek, “Mersin’den başlayarak Türkiye turu kapsamında yaklaşık 10 bin kilometre mesafe kat ederek bir çok il ve ilçede sokak hayvanlarının sesi olmaya çalıştım. Mersin Erdemli’den çıkarak bütün Türkiye’yi dolaşıyorum. Bugün de güzel kentimiz Tekirdağ’a geldim. Canlar için uğraşıyoruz, Ben hayvan hakları demiyorum. Bizim için can candır. İnsan da, hayvan da, bitkide candır. Ben hayvanların konuşan haliyim. Onların katliamlarına dur demek için yollardayım. Ben bir sokak hayvanıyım. Bunu gururla söylüyorum. Ben bir sokak köpeğiyim. Sadece ve sadece onların sesiyim. O konuşamayan canların sesi olarak yollardayım. Diyorum ki biz nasıl konuşabiliyorsak, nasıl duyabiliyorsak, nasıl acı hissediyorsak, nasıl seviniyorsak onların da bu hisleri, bu duyguları var. Nasıl acıkıyorsak, nasıl susuyorsak onlarında bu hisleri var. Ben bu konuda öncelik yapıyorum. Allah canlarımızın yardımcısı olsun. Mersin’den çıktığım yolculuğu buradan İzmir ve Ege bölgesindeki turumun ardından yine Mersin’de bitireceğim. “diye konuştu.