Yüksel’den Eşkinat’a Ağır Sözler !

Yüksel’den Eşkinat’a Ağır Sözler !

Yayınlama: 01.01.1970
211
A+
A-

 

Yüksel’den Eşkinat’a Ağır Sözler !

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, 11 AK Parti İlçe Başkanı ve İl Yönetim Kurulu ile beraber basın açıklaması yaparak belediyeleri çok sert dille eleştirdi.

 

 


“1 Trilyon 243 Bin TL’ye ihale ettiğiniz ihalede neden firmaya 1 buçuk Trilyon fatura kestiriyorsunuz?”


AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a yönelik çok sert tepki gösterirken, Yüksel açıklamasında, “Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı çöp ihalelerinden dolayı yıllardır Tekirdağ’ı zarara uğratıyor. 10 trilyonluk bir zarar söz konusu. Bunu yapan Ekrem Eşkinat. Ocak ayı ile Ağustos ayı içerisinde yüzde 30’luk bir nüfus artışı mı oldu? Belediye Başkanı bu milletin parasını sokağa atıyor. 1 Trilyon 243 Bin TL’ye ihale ettiğiniz ihalede neden firmaya 1 Buçuk Trilyon fatura kestiriyorsunuz? Biz de faturası var. Çık bunu Tekirdağ halkına anlat. Burası devletin malı deniz yemeyen keriz mantığıyla işleyecek bir yer değil. Al evraklarını gel, bu milletin önünde hesaplaşalım. Benim Belediye Meclis Üyeme meydanı boş buldum diyerek sallayamazsın Ekrem Eşkinat. Gel ben buradayım. Belgeleriyle konuşalım. Bu konuyla ilgili bizzat suç duyurusunda bulunacağım” dedi.


“İnsanların onuruyla oynamayacaksın Eşkinat”


Ekrem Eşkinat’ı haddini bilmezlikle suçlayan İl Başkanı Cüneyt Yüksel, “Süleymanpaşa Belediyesi’nin Katı Atık ücretlerine gelelim. Süleymanpaşa Belediyesi vatandaştan 1.22 TL konut katı atık bedeli alıyor. En düşük 0.40 kuruş alan başka belediye de var. Süleymanpaşa Belediyesi’nden sonra en çok Çorlu alıyor 0.65 Kuruş. Neden Süleymanpaşa halkı 1.22 TL ödüyor Ekrem Eşkinat? Bunu anlatacaksın bu halka. Neden sen Süleymanpaşa’da yaşayan halkın haklarını Büyükşehir’de savunmuyorsun? Meydanı boş bulunca sallamayı iyi biliyorsun. AK Parti sahipsiz değildir. Biz gereken cevapları bir bir sana vereceğiz. İnsanların onuruyla oynamayacaksın Eşkinat. Eğer varsa yüreğin benimle mücadele et. Haddini bileceksin. Bu aralar fazlasıyla Eşkinat’ın had sorunu var” diye konuştu.


 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/tQ0Kf589feQ" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>