Eroğlu ‘’Akıllarını 1 Dolara Satmış Hainler’’

Eroğlu ‘’Akıllarını 1 Dolara Satmış Hainler’’

Yayınlama: 22.08.2016
221
A+
A-

 

Eroğlu ‘’Akıllarını 1 Dolara Satmış Hainler’’


Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu sabah erken saatlerinde geldiği Tekirdağ’da 56 Milyon TL değerinde ki 13 tesisin açılış ve temel atma törenini gerçekleştirdi.

 

 


Sabah erken saatlerinde helikopter ile Tekirdağ Namık Kemal Stadına inen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Milletvekilleri ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak karşıladı. Tekirdağ valiliğine gelerek şeref defterini imzalayan Bakan Veysel Eroğlu daha sonrasında Valilik toplantı salonunda basın mensuplarına gerçekleştirilecek açılış hakkında bilgi verdi.


Valilik önünde kurulan sahnede 56 Milyon TL değerinde ki 13 tesisin açılışını gerçekleştiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu 15 Temmuz Darbe kalkışması hakkında konuştu. 15 Temmuz darbe kalkışması sırasında demokrasiye sahip çıkan Tekirdağ’a teşekkür eden Eroğlu : ‘’ Öncelikle sizler 15 Temmuz’da dimdik ayakta durdunuz, hakikaten tarihimizin en alçak, en kanlı darbe teşebbüsü hatta darbe teşebbüsü demekte doğru değil milleti bölme, parçalama ülkeyi yok etme teşebbüsüne karşı Tekirdağ’ımız dimdik ayakta durdu o bakımdan sizlerden Allah razı olsun. Tekirdağ dedi ki ‘Darbeye geçit yok burada’ dedi ve gerçekten demokrasi meydanlarında kahramanca bir tarih yazdınız. Esasen tabi Türkiye’yi karanlık  günlere, Suriye’ye çevirmek isteyen bu güçlere karşı özellikle kahraman milletimizin yazdığı destan, tabi ki sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, bakanların hatta bütün siyasi partilerimizin hatta herkesin velhasıl 79 milyonun karşı çıkması neticesinde bu darbe girişimi püskürtülmüştür.’’ Dedi.


AKILLARINI 1 DOLARA SATMIŞ HAİNLER


Tekirdağ Valiliği önünde vatandaşlara hitap eden Bakan Veysel Eroğlu : ‘’İnşallah onlarda gereken cezayı göreceklerdir. Çünkü böyle alçak bir darbe teşebbüsü ki kendi milletine, kendi meclisine, kendi Cumhurbaşkanlığı makamına, kendi özel kuvvetlerine, polisine, jandarmasına, vatandaşlarına ateş eden bu alçaklar gereken cezayı çekeceklerdir.  Çünkü onlar gerçekten asker elbisesi giymiş bir kısım, Mehmetçik değil bir kısım hainler dolayısıyla onların askerlikle falan alakası yok. Onlar akıllarını 1 dolara ve bu Pensilvanya da ki haine satılığa bağlamışlar, dolayısıyla cezaları verilecektir. Çünkü bu bayrak, bu topraklarda ilelebet dalgalanacaktır bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Minarelerden okunan bu ezanlar ilelebet bu topraklarda okunacaktır. Bu vatan bizim vatanımız, bu toprak bizim, bu millet bizim. Hepimiz tekiz, birlikteyiz, beraberiz.’’ Diyerek konuştu.


BİR DAHA DARBEYİ RÜYALARINDA BİLE GÖREMEYECEKLER


Türkiye’nin büyümeye devam ettiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: ‘’İnşallah Türkiye çok daha büyüyecek, bundan böyle hiç kimsenin böyle bir darbe teşebbüsünde bulunamayacak hatta rüyasında bile göremeyecektir. Çünkü bir millet var, hakikaten ben milletimle gurur duyuyorum. Bu millet bütün dünya milletlerine örnek oldu. Tanklara göğsünü siper ediyor, kurşunlara siper eden kahraman bir millet gerçekten böyle bir millet dünyada yok. Bende bu milletin bir ferdi olmaktan ne kadar gurur duyduğumu kelimelerle ifade etmem mümkün değil. Bu millet bir ve beraber olduğu müddetçe hiç kimse bizi bölemez parçalayamaz, yok edemez. Biliyorsunuz milletlerin büyük hedefleri vardır. ‘’ diyerek konuşmasını noktaladı.


Bakan Veysel Eroğlu’nun konuşmasının ardından Eroğlu, Müteahhit firmaların yetkilileri ile vatandaşların önünde pazarlık yaptı. Gerçekleştirilen pazarlığın ardından 56 Milyon TL değerinde ki 13 Tesisin açılışı gerçekleştirildi.