İSTANBUL VE TEKİRDAĞ’DA EŞ ZAMANLI OPERASYON

İSTANBUL VE TEKİRDAĞ’DA EŞ ZAMANLI OPERASYON

Yayınlama: 11.04.2016
190
A+
A-

 

İSTANBUL VE TEKİRDAĞ'DA EŞ ZAMANLI OPERASYON

 

İstanbul ve Tekirdağ’da eş zamanlı 11 adrese yapılan operasyonlarda adam öldürme, yaralama, iş yeri ve araç kurşunlama olaylarına karıştığı iddiasıyla 2’si kadın 8 kişi gözaltına alındı.İstanbul ve Tekirdağ’da eş zamanlı 11 adrese yapılan operasyonlarda adam öldürme, yaralama, iş yeri ve araç kurşunlama olaylarına karıştığı iddiasıyla 2’si kadın 8 kişi gözaltına alındı. Operasyonda pompalı tüfek, çok sayıda tabanca ve mermi ele geçirildi. 


İstanbul’da çeşitli adreslerde 8 Şubat’ta meydana gelen olayların zanlıları yakalandı. Sarıyer Oto Sanayi içerisinde bulunan bir müzikhol önünde araç kurşunlanması, Kağıthane’de bir büfenin kurşunlanması, bir kıraathanede H.Ö. (37) isimli erkek şahsın tabanca ile öldürülmesi ve E.Ö. (58) isimli erkek şahsın tabanca ile yaralanması, bir emlak ofisinin kurşunlanması, bir oto galerisinin önünde bulunan bir otomobilin kurşunlanması olayları ile ilgili operasyon yapıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 8 Nisan’da Tekirdağ ve İstanbul’da toplam 11 ayrı adrese yönelik operasyon yaptı. Operasyonda Ü.A., E.Ç., A.A., S.Y., M.Ş. ve S.Ş.Ö. isimli erkek şahıslar ile N.E. ve E.N.E. isimli kadınlar yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kasten öldürme ve kurşunlama olaylarının birbirleri ile husumetli iki grup arasında meydana geldiği kaydedildi. 


Yapılan aramalarda ise 8 adet tabanca, 1 adet tüfek, 157 adet fişek ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler savcılığa sevk edildi.