KORKULAN OLMADI VALİ GÖZLERİNİ AÇTI

KORKULAN OLMADI VALİ GÖZLERİNİ AÇTI

Yayınlama: 12.03.2016
176
A+
A-

 

KORKULAN OLMADI VALİ GÖZLERİNİ AÇTI

 

Dün akşam valilikten çıktıktan sonra makam aracında kalp krizi geçiren Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu Namık Kemal Uygulama ve araştırma hastanesinde yapılan müdahale sonrası sabaha kadar uyutuluyordu. Bu sabah doktorlarının uyandırdığı Salihoğlu’nun genel durumunun iyi olduğu öğrenildi.


Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, dün akşam saat 19:30 sıralarında valilikten çıkıp evine gittiği sırada makam aracında kalp krizi geçirdi. Yakın korumasının ilk müdahalesiyle hastaneye kaldırılan 62 yaşındaki Salihoğlu, tıkanan iki damarına stent takılmasının ardından sabaha kadar tedbir amaçlı uyutuluyordu.

 

BAŞHEKİM AÇIKLAMA YAPTI

 

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_wp7x3ITnD8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

Sabah kadar yoğun bakım ünitesinde uyutulan Vali Enver Salihoğlunun bu sabah saat 09.00 da uyandırıldığını açıklayan Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erdoğan Gültekin: "Sayın Valimiz acil olarak ameliyathaneye alınarak iki damarında üç yerinde tıkanıklığı tespit edildi. Anjiyoya acil alındı ve stent takıldı. Genel durumunu takibi için yoğun bakıma yatırıldı ve bu sabaha kadar uyutuldu. Gelişmeler iyi yönde olduğu için bu sabah sayın valimiz uyandırıldı. Bilinci açık genel durumu “koopere”. Gelişmeler iyi ancak bugün yoğun bakımda kontrollü olarak devam edeceğiz. Yoğun bakım sonrası bugünkü kontrolleri sonucunda eğer her şey yolunda giderse de yarın servise çıkarmayı düşünüyoruz” dedi.

 

Bu arada Vali Enver Salihoğlu’nun rahatsızlığını duyan Tekirdağ Milletvekilleri, kurum müdürleri ve vatandaşlar hastaneye gelerek Salihoğlu hakkında bilgi alıyorlar.