Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’dan Fanta Konusunda Açıklama

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’dan Fanta Konusunda Açıklama

Yayınlama: 25.07.2014
392
A+
A-

 

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’dan Fanta Konusunda Açıklama

 

 

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın Coca Cola’yı fanta içerek protesto ettiği haberleri üzerine dün resmi Twitter hesabını askıya alan Yerlikaya hesabını aktif hale getirerek ortaya atılan iddialara yanıt verdi.


 

Kendi resmi twitter hesabından açıklama yapan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya “Dünkü Fanta’lı iftar fotoğrafı ile ilgili konuşanlar konuştu, birkaç kelamda ben söyleyeyim. Misafir ev sahibinin kölesidir derler. İftarda misafirdim, içmek bir yana masada hangi içecek olduğunu fark etmedim bile. Yeme-İçme konusunda dikkatliyimdir. Yaygın markaları ve sahiplerini üç aşağı beş yukarı bilirim. Gazlı içecek içmem. Ağır kuyruk acısıyla muzdarip olan bir arkadaş, masanın fotoğrafını çekmiş. Yakıştırma da ki maharetini konuşturmuş. Aynı fotoğraftan İhlas gibi bir çok büyük ajansta da var. Yakıştırma ise tek bir kaynakta var. Kendisinin bile inanmayacağı yakıştırmayı, nasıl olsa inananlar çıkar diye sağa sola servis etmiş.” Dedi.


 

“AZ KALSIN TT OLUYORDUK”

 


Hakkında çıkan iddialara twitter üzerinden cevap veren Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya “Gerçekten de inananlar çıktı bazı medya kuruluşları haber yaptı, Zaytung’un diline düştük. Az kalsın TT oluyorduk. Yakıştırmacıya teşekkürler. Cola’yı boykot edenlerin, Cola’nın yan ürünlerini de boykot etmesi gerektiğini hatırlattı. Medya ve Sosyal medya dev bir deniz, Yakıştırmanın, dalganın müşterisi çok. Sağ olsunlar onlarda boykota hizmet ettiler. Haddi aşanlar bir tarafa, mesele hakkında konuşan herkese teşekkür ediyorum. Tekirdağ’dan herkese selam bol muhabbet.” Dedi.