Vali YERLİKAYA Gazetecileri Unutmadı

Vali YERLİKAYA Gazetecileri Unutmadı

Yayınlama: 10.01.2015
183
A+
A-

 

Vali YERLİKAYA Gazetecileri Unutmadı

 

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Haber almanın ve iletişimin etkin kanallarından birisi olduğunu belirten YERLİKAYA; “Gazetecilik” büyük fedakârlık isteyen önemli bir meslektir. Ayrıca çoğulcu ve özgürlükçü demokrasinin temel unsuru olan gazetecilik; insanlara haber ve bilgi akışı sağladığı gibi kamuoyunun da vicdanını temsil etmektedir.” Diye belirtildi.


Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın yayınlamış olduğu mesajda ; Bu bağlamda gazetecilerin, özellikle Basın Ahlak İlkeleri’ni göz önünde bulundurarak kişi haklarına ve özel hayata saygı anlayışı içinde,  doğru ve tarafsız haber yapma gibi önemli sorumlulukları bulunmaktadır. Dünyada ve ülkemizde yaşanan olay ve gelişmelerden anında haberdar olmamızı sağlayan ulusal basınımızın; ilimizin gelişmesine katkı sağlayan yerel basınımızın, görev ve sorumluluklarını bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.

 

Bu düşüncelerle, il merkezinde ve ilçelerimizdeki yerel gazete, dergi, televizyon ve radyolarda çalışan tüm gazetecilerimiz ile ulusal basın ve haber ajanslarımızın temsilcilerinin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sevgi ve selamlarımı sunarım.