Sağlıklı Yaşam Kültürü Bu Araçlarla Anlatılacak

Sağlıklı Yaşam Kültürü Bu Araçlarla Anlatılacak

Yayınlama: 22.04.2016
272
A+
A-


Sağlıklı Yaşam Kültürü Bu Araçlarla Anlatılacak

 

Tekirdağ Halk Salığı Müdürlüğü ve Tekirdağ Sağlık İl Müdürlüğü, Bursa’dan getirdiği 4 adet ‘Sağlıklı Yaşam Araçları’nı tanıttı. Tanıtımda konuşan Tekirdağ Sağlık İl Müdürü Yavuz Akbulut, “Araçların dağıtılmasının sebebi sağlıklı yaşam kültürünü insanlara anlatmaktır” dedi.

 


Tekirdağ Halk Salığı Müdürlüğü ve Tekirdağ Sağlık İl Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ile dağıtılan ‘Sağlıklı Yaşam’ araçlarının tanıtımı yapıldı. Tekirdağ Valiliği önünde yapılan tanıtıma Tekirdağ Halk Sağlığı İl Müdürü Hacı Bayram Zengin, Tekirdağ Sağlık İl Müdürü Yavuz Akbulut ve çok sayıda vatandaş katıldı. Araçların içerisinde bazı günler diyetisyenlerin bazı günlerde ise sağlık personelinin olacağını belirten Tekirdağ Sağlık İl Müdürü Yavuz Akbulut, alınan araçların amacının vatandaşlara sağlıklı yaşam hakkında bilgiler vermek olduğunu ifade etti.

 

 


Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tekirdağ Sağlık İl Müdürü Yavuz Akbulut, araçların Tekirdağ’ın Süleymanpaşa, Malkara, Çorlu ve Çerkez ilçelerine gideceğini ifade ederek, “Sağlıklı yaşamı hep lafta söylüyorduk ama Sağlık Bakanlığımız bütün illerimize ‘Sağlıklı Yaşam’ kültürünü anlatsın diye araçlar gönderdi. İlimizi temsilen de Halk Sağlığı İl Müdürümüz Hacı Bayram Zengin Bey Bursa’da araçları teslim aldı. Araçlarımız bugün geldi ve her türlü işlemleri yapıldı. 4 tane ilçemize gönderilecek. Araçların bakanlık tarafından dağıtılmasının sebebi sağlıklı yaşam kültürünü insanlara anlatmaktır. Araçların içerisinde bazı günler diyetisyenlerin olduğu, bazı günlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzden profesyonel antrenörlerin sağlıklı yaşam ve vücut sağlığına da zarar vermeyecek hareketleri sportif aktiviteleri olacak. Onlarla ilgili halkımıza bilgi verilecek” diye konuştu.


“ARAÇLAR KALABALIK ALANLARA GİDECEK” 

Araçların daha çok insanların kalabalık olduğu alanlara gideceğini sözlerine ekleyen Akbulut, “Araçların halkımıza sağlıklı yaşamın hangisi olduğu, hangi gıdalardan beslenmesi gerektiği, beslenirken nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili eğitimlerimiz olacak bunun yanında kişi geldiğinde kendi bilgilerini verdiğinde vücut kitle endeksinden anlatıldığı, nasıl bir yaşantı şeklini yönelik bilgilendirmeleri yapacak. İçeride devam sağlıkçılarımız olacak. Sağlıkla ilgili Sağlık Bakanlığımızın 3 kurumu olan Halk Sağlığı Müdürlüğümüz, Genel Sekreterliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün zaman zaman medyaya yönelik yaptığı ve halkımıza yönelik yaptığı bazı programlar var onlarla ilgili tanıtım stantları da olacak. Sağlıklı yaşamın bir konu olan tarama programları olacak Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün KETEM’lerde bunların programları ile ilgili bilgilendirme olacak. Amaç halkımızın devam yanında olabileceği, sağlıklı bilgiye ulaşa bileceği multimedya programları da olan araçlarımızla Tekirdağ’ımıza hizmet edeceğiz. Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçemiz dahil Çorlu, Çerkezköy, Malkara ve diğer ilçelerimizle de zaman zaman gezerek hizmet vereceğiz” ifadelerini kullandı.