Cep telefonunu siteye koyan vali’yi Whatsapp gruplarına eklemişler

Cep telefonunu siteye koyan vali’yi Whatsapp gruplarına eklemişler

Yayınlama: 25.04.2015
199
A+
A-

 

Cep telefonunu siteye koyan vali’yi Whatsapp gruplarına eklemişler

 

Müsteşar yardımcısı iken Tekirdağ’a atanan 61 yaşındaki Enver Salihoğlu, göreve başladıktan sonra ilk iş olarak Valiliğin resmi internet sitesini yeniden tasarlattırıp, sitede şahsi cep telefonu numarasını yayınlatmıştı. Telefonu öğrenen bazı öğrencilerin Vali Salihoğlunu Whatsapp gruplarına ekleyerek sohbet ettikleri, bazı vatandaşlarında arayarak iş talebinde bulundukları öğrenildi.


Son valililer kararnamesi ile Tekirdağ valiliğine atanan, müsteşar yardımcısı 61 yaşındaki Enver Salihoğlu göreve başladıktan kısa bir süre sonra Tekirdağ Valiliği’nin 'www.tekirdag.gov.tr’ internet adresindeki sayfa tasarımını değiştirdi. Sitede Salioğlunun Makam fotoğrafı, özgeçmişi ve sosyal medya adreslerinin paylaşıldığı alana kendi kullandığı '0505 466 33 53’ cep telefonu numarasını da ekletmişti.


GAZETECİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ


Tekirdağ Valisi Enver Salioğluna bir gazeteci, Telefonunuzu Valilik sitesinde yayınladıktan sonra sizi çok arayan oldumu ve ne gibi talepler geliyor sorusu üzerine Salioğlu; Beni Türkiye’nin çeşitli illerinde arayanlar oldu. Gaziantep’den arayan bir vatandaş” Sayın Valim bana iş bulursanız, İki çocuğum ve eşimle beraber Tekirdağ’a gelirim” dediğini söyledi. Vali Enver Salioğlu bir keresinde telefonunun ısrarla çaldığını ancak kendisinin önemli bir toplantıda olduğunu belirterek şöyle konuştu. OSB ile ilgili önemli bir toplantıdayım. Telefonunda kayıtlı olmayan bir numara ısrarla arıyordu. Ancak ben müsait olmadığım için açmadım. Bir dakika sonra aynı numaradan bir mesaj geldi. Aynen şöyle yazıyordu. “Yahu be adam bu numarayı madem herkese açık yayınladın neden açmıyorsun” Ben tabi toplantıdan sonra hemen arayan vatandaşa geri dönerek kendisini dinledim dedi.


WHATSAPP GRUBUNA EKLEDİLER


Vali Enver Salioğlu, Telefon olayı Ulusal medyada yer aldıktan sonra günlük ortalama 30 ila 40 arasında telefon alıyorum. Gelen telefonların çoğu iş talebinde bulunuyorlar. Bende İş Kur’un Toplum yararına çalışma projesi kapsamında bazı iş imkanları olduğunu belirterek vatandaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum diye konuştu. Salihoğlu, şu ana kadar arayanlardan bana ve makamıma herhangi bir saygısızlık eden olmadı. Bazı öğrencilerimiz beni numaram üzerinden oluşturdukları Whatsapp grubuna eklemişler. Onlarla burada zaman zaman sohbet ediyoruz ifadelerini kullandı.


"İHTİYAÇ OLDUĞUNDA BENİ ARAYIN"


Hiçbir ayrım gözetmeden herkese gece gündüz hizmet etmeyi ilke edindiğini ifade eden Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, internet sitesine eklediği kişisel cep telefonundan ihtiyacı olan herkesin kendisini aramasını isteyerek, "İnşallah bu güzel şehrin bir adım daha ileri gitmesini sağlarız. Bizim kapımız her zaman herkese açık. İnternet sayfamıza girerseniz telefon numaralılarımız mevcut. İhtiyaç olduğunda ulaşabilirsiniz" dedi.