Hırsızları Ararken Uyuşturucu Buldular

Hırsızları Ararken Uyuşturucu Buldular

Yayınlama: 28.06.2014
377
A+
A-

 

Hırsızları Ararken Uyuşturucu Buldular

 

Tekirdağ İl jandarma alay komutanlığı ekipleri son günlerde yazlıkçıların otomobillerine dadanan hırsızları ararken, çalılıklarda paketlenmiş vaziyette 35 bin adet extasy uyuşturucu hap buldular. Son yılların en büyük uyuşturucusunu elde eden jandarma ekipleri, uyuşturucu hapların kimlere ait olduğunu bulmak için civarda araştırma başlattı.


 

 

İddiaya göre Tekirdağ il Jandarma ekipleri Tekirdağ İstanbul yolu Karaevli mevkii sahil kısmında bulunan yazlıkçılara ait araçların camları kırarak soyulması olaylarının artması ile alakalı bölgede araştırma yaptılar. Edinilen bilgiye göre hırsızlar sahil tarafından gelip camlarını kırmak suretiyle otomobillerdeki değerli eşyaları soymaları jandarma ekiplerini harekete geçirdi. Yazlıkçıların ifadesine göre zanlıların sahil kısmında bulunan çalılıklara gizlendikleri için görünmedikleri ileri sürülünce,  jandarma ekipleri söz konusu ot ve çalılıklarda arama yapmaya karar verdi.

 

HIRSIZ ARARKEN UYUŞTURUCU BULDULAR

 

Jandarma ekipleri söz konusu çalılıklarda zanlıları ararken bir yandan da uzun otları kesmeye başladılar. Aramalar sırasında jandarma erleri kestikleri çalılıkların arasında poşetler olduğunu fark ettiler. Çalılıklar arasındaki poşetleri açan jandarma ekipleri poşetlerin içinde ikişer bin adetlik preslenmiş paketlerde çok sayıda uyuşturucu hap olduğunu belirledi.

 

CİVARDAKİLERİN İFADESİNE BAŞVURULACAK

 

Ekipler, çalılıklar arasında bulunan ve yaklaşık 35 bin adet olduğu öğrenilen uyuşturucu hapların buraya kimler tarafından ve hangi yolla getirildiğini araştırıyor. Söz konusu bölgede geniş çaplı soruşturma başlatan jandarma yazlıklarda oturanlarında bilgisine başvurdu. Jandarma ekipleri uyuşturucu hapları buraya saklayan kişi ya da kişilerin peşine düştü.