Ünlü Su altı araştırmacısı Türe Tekirdağ’da toprağa verildi.

Ünlü Su altı araştırmacısı Türe Tekirdağ’da toprağa verildi.

Yayınlama: 13.05.2014
653
A+
A-

 

Ünlü Su altı araştırmacısı Türe Tekirdağ’da toprağa verildi.


 

Türkiye'de sualtı dünyasının önemli isimlerinden Gökhan Türe, tedavi gördüğü İstanbul GATA'da yaşamını yitirmesinin ardından memleketi Tekirdağ’da gözyaşları ile toprağa verildi. Cenaze namazı  öncesi kızı Tuna Su okuduğu babası Türe’ye ait şiir ile veda ederken sevenlerini duygulandırdı.


 

Türe’nin cenaze töreninde Babası Emekli Tümgeneral Erdinç Türe, Annesi Sevgi Türe, Kızı Tuna Su Türe ve eki eşi Aslı Evrensel, Çok sayıda askeri personel, Tekirdağ Belediye başkanı Kadir Albayrak , ODTÜ’den öğrencileri ve vatandaşlar katıldı. Türenin Babası Erdinç Türe ayakta durmakta zorluk çekti. Torunu şiir okurken Aile fertleri gözyaşlarını tutamadı.


 

“EMEKLİ ORGENERAL ÇEVİK BİR CENAZE TÖRENİNDE”


 

28 Şubat davasında yargılanıp serbest kalan Emekli Orgeneral Çevik Bir, Emekli Tümgeneral Erdinç Türe’nin bu acı gününde yalnız bırakmadı. Çevik bir Türe için şöyle konuştu. “ Gökhan Türe benim sınıf arkadaşımdı.  Aynı sıralarda oturduk. Kardeş gibiydik. Gökhan Türe Tuna nehrini ilk defa salla geçen kişiydi. Bu konuda çok iyi çalışmalar yapardı. Allah nur içinde yatırsın” dedi.


 

Gökhan Türe aynı zamanda ünlü dağcı ve AKUT başkanı Nasuh Mahruki’nin de dalma hocası olduğu öğrenildi. Gökhan Türe’nin naaşı cenaze namazından sonra Tekirdağ Büyükşehir belediyesi şehir mezarlığına defin edildi.