Paraşütçü Havadan Yere Çakıldı

Paraşütçü Havadan Yere Çakıldı

Yayınlama: 06.04.2015
166
A+
A-

 

Paraşütçü Havadan Yere Çakıldı

 

 

İstanbul’dan Tekirdağ’ın Uçmakdere mevkiine yamaç paraşütü yapmak için gelen Ferhat Davut Kurumehmet (33), havada olduğu esnada türbülansa giren paraşütçü 600 metre yükseklikten yamaç paraşütüyle yere çakılarak ağır yaralandı.

 

İstanbul'dan hafta sonunu tatilini değerlendirmek amacıyla yamaç paraşütüyle birlikte Tekirdağ Uçmakdere'den atlayış yapan Ferhat Davut Kurumehmet paraşütüyle türbülansa girince 600 metre yükseklikten yere çakıldı. İddiaya göre; bir vadi içerisinde atladığı yerden 300 metre uzaklıkta kayalıklar arasına düşerek yaralanan Kurumehmet yaralı haldeyken Tekirdağ AFAD'a haber verdi. Yaralı paraşütçünün yanına ilk inen Tekirdağ Doğa Sporları ve Havcılık Kulübü başkanı Kadir Aksoy ilk müdahaleyi yaptı.  Bölgede arama çalışması yapan Tekirdağ AFAD ekipleri Kurumehmet'i vadi içerisinde kayalıkların arasında yaralı bir vaziyette buldu.

 

YOĞUN BAKIMDA TEDAVİ ALTINDA

 

Tekirdağ itfaiyesinin de yardımıyla vadiye salınan halatlarlar Kurumehmet'e ulaşan AFAD ekipleri, Kurumehmet'in ambulansa ulaşmasını sağladı. Ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralının sağ kolu ve sağ bacağının kırıldığı, ayrıca başında da yaralanma bulunduğu öğrenildi. Son alınan bilgilere göre ise Yamaç Paraşütü ile 600 metre yüksekten yere çakılan Ferhat Davut Kurumehmet'in tedavisi devam ediyor.

 

Yaşanan kaza sonrasında, Tekirdağ İl Jandarma Alay Komutanlığına bağlı ekipler kaza ile ilgili soruşturma başlattılar.