TESKİ TOPLU SÖZLEŞME İMZALADI

TESKİ TOPLU SÖZLEŞME İMZALADI

Yayınlama: 04.11.2014
227
A+
A-

 

TESKİ TOPLU SÖZLEŞME İMZALADI

 

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ile Disk’e Bağlı Genel-İş Sendikası arasında topu sözleşme imzalandı.

 


TESKİ binasında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Tekirdağ büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak  yaklaşık 1 aydır karşılıklı bilgi alışverişi ile devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandığını belirterek, “TESKİ’de çalışan işçi kardeşlerimizin sosyal ve ekonomik haklarının düzenlendiği toplu iş sözleşmesini bugün imzalıyoruz. İmza aşamasına gelene kadar çalışmalarında emeği geçen sendika temsilcilerimize, TESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Halim Orta ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Toplu sözleşmenin işçilerimize, TESKİ Genel Müdürlüğü’ne ve Büyükşehir Belediyemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. TESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Halim Orta’da imzalanan sözleşmenin hayırlı olmasını diledi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 


Konuşmaların ardından Toplu İş Sözleşmeleri Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYARAK TESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Halim Orta, Genel-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen ve Sendika Yetkilileri tarafından imza altına alındı.