Gelinin Bileziklerini Dolandırıcılara Kaptıracaktı

Gelinin Bileziklerini Dolandırıcılara Kaptıracaktı

Yayınlama: 06.06.2014
416
A+
A-

 

Gelinin Bileziklerini Dolandırıcılara Kaptıracaktı


 

Tekirdağ’da kendilerini polis olarak tanıtıp aradıkları bir kişiyi merkeze bağlı Ferhadanlı köyünden kent merkezine yönlendiren telefon dolandırıcıları, buluşma noktasında altınları alacakken polisin yaptığı baskında su üstü yakalandılar.


 

Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ’da kendilerini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları, merkeze bağlı Ferhadanlı köyünde ikamet eden, Y.K. isimli vatandaşı arayarak kendilerini polis olarak tanıttılar. Y.K’dan verdikleri adrese evinde para ve altın ne varsa beraberinde getirmesini istediler. Y.K, Telefondakilere kendisinin altını olmadığını ancak gelinine ait 15 Bin TL tutarında bilezik olduğunu söyledi. Dolandırıcılar, Y.K’ya Tekirdağ devlet hastanesi arkasında bir adres verip getireceği altınları orada plakasını verdikleri otomobilin altına bırakmasını istediler.


 

KÖYDEKİ KOMŞUSU ŞÜPHELENİP POLİSİ ARADI


 

Çok korktuğu belirten Y.K verilen talimata uyarak gelinine ait 15 Bin TL tutarındaki bileziği yanına alarak verilen adrese doğru arabası ile yola çıktı. Bu sırada Tekirdağ Emniyet müdürlüğü Asayiş ve hırsızlık büro ekipleri aldıkları telefon sonrası plakasını öğrendikleri otomobili takibe aldı. Buluşma noktası çevresinde de önlem alan ekipler, Y.K’ın otomobilin altına bıraktığı altınları almak için gelen, Şenol T (24) yi suçüstü yaparak gözaltına aldılar.


 

KULLANDIKLARI TELEFONU KIRMAK İSTEDİLER


 

Olay yerinde gözaltına alınan Şenol T’in verdiği bilgilerle diğer zanlıların eşkâllerini ve kullandıkları otomobilin plakasını öğrenen polis, takibe aldıkları Ahmet Ö (38) ve İsmail T (26) adlı zanlıları sahil iskele kavşağında önlerini keserek yakaladı. Zanlılardan biri elindeki cep telefonunu yere atarak kırma girişiminde bulundu. Polis zanlıyı engelleyip telefona el koydu.


 

İKİ GÜNDE 100 BİN TL DOLANDIRMIŞLAR


 

Suçüstü yakalanan 3 zanlının asayiş şubede yapılan sorgusunda Tekirdağ ve ilçelerinde telefonla aradıkları 9 vatandaştan iki günde yaklaşık 100 Bin TL dolandırdıkları belirlendi. Dosyayı genişleten asayiş ekipleri zanlılar için 2 gün ek gözaltı süresi aldılar. Mağdur olan vatandaşlara ulaşmaya çalışan polis soruşturmayı derinleştiriyor.

 

POLİS BANKA ÇALIŞANLARINA SEMİNER VERDİ


 

Telefon dolandırıcılarının son günlerde Trakya bölgesini hedef alması üzerine Tekirdağ emniyet müdürlüğü asayiş şube müdürü Nadir Arıkan ve müdür yardımcısı Ercan Uğur Aydoğdu, Emniyet müdürlüğü polis evinde ilde bulunan tüm baka çalışanlarına Telefonla dolandırıcılık konusunda vatandaşları bilgilendirmeleri konusunda slayt hazırlayıp seminer verdiler.