27 Temmuz’da Kapanıyor

27 Temmuz’da Kapanıyor

Yayınlama: 14.07.2016
162
A+
A-

 

27 Temmuz’da Kapanıyor


Yollardan otopark ücreti alan Tekpark Aş’nin sokaklardan çekileceği tarih belli oldu. Mahkeme kararı gereği otopark uygulamasından vazgeçecek olan belediye 153 personelin de işine son verecek.

 

 

MAHKEME İPTAL ETTİ


Belediye bünyesinde kurduğu TEKPARK AŞ. Marifetiyle sokaklardan otopark parası alıyordu. Bu durumun hukuka ve kanunlara uygun olmadığını gören muhasebeci Kotan Fırat Okutan ve gazeteci İsmail Parin, durumu Tekirdağ İdare Mahkemesi’ne taşımıştı. Mahkeme 2 ayrı kararda yürütmeyi durduracak uygulamayı iptal etti.


27 TEMMUZ’DA SON BULACAK


Mahkeme kararı ile ilgili açıklama yapan Tekpark Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Şehabettin Küçükyazıcı, “Biz hukuka saygılıyız. Tekirdağ Bölge idare Mahkemesi’nin Tekpark ile ilgili verdiği kararlara uyacağız. 27 Temmuz 2016 tarihinden itibaren cadde ve yollardan otopark ücreti alınmayacak. Bütün Tekirdağ genelinde uygulayacağız.” Dedi.


153 PERSONEL İŞTEN ÇIKARILACAK


Personellerle ilgili de bir açıklama yapan Küçükyazıcı, “Danıştay’a da başvuracağız. Hukuk ne karar verirse onu yapacağız. Hukuka saygılıyız.  Yalnız cadde ve sokaklarda çalışan 153 personelin işine son verilecek. Bunun sorumlusu büyükşehir belediyesini Tekirdağ İdare Mahkemesine verenlerdir.  Hiç vicdan azabı çekmeyecekler mi?” dedi.