İşte TEK- PARK İle İlgili Vatandaşların Şikayeti

İşte TEK- PARK İle İlgili Vatandaşların Şikayeti

Yayınlama: 23.06.2015
195
A+
A-

 

İşte TEK- PARK İle İlgili Vatandaşların Şikayeti

 

TEK-PARK A.Ş'nin kurulması ile birlikte hizmete geçen Hükümet caddesinde ki yol kenarlarına park eden araçlardan ücret alınması vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanmıştı.


Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde Hükümet caddesi üzerinde bulunan park yapılmaz tabelasının hemen önüne asılan TEK-PARK A.Ş'nin otopark tarifesinin bulunması ise vatandaşların kafasını karıştırmış ve bu konu internet sitemizde haber olmuştu. Bunun üzerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ekipleri Park levhasını sökerek park yapılmaz tabelasını kaldırdılar.


UKOME'DEN KARAR ÇIKTI MI ?


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin hükümet caddesi üzerinde ki levhaları tekrardan düzenleyebilmesi için UKOME'den karar alması gerekirken, bu kararın UKOME'de alınıp alınmadığı ise henüz belirtilmedi.


SAHİLİN NERESİ OTOPARK NERESİ DEĞİL ?


TEK-PARK A.Ş'nin otoparka çevirdiği bir diğer yer ise Sahil dolgu saha. Neresinin otopark olduğu belli olmayan sahilde görevliler sahile giriş yapan araçlardan otopark ücreti aldıkları iddia edildi. Edinilen bilgiye göre sahil dolgu sahanın yarısı Milli Emlak Genel Müdürlüğü olan yerlerden de park ücreti alındığı belirtildi.


OTOPARK FİYATLARI ÇOK PAHALI


TEK-PARK A.Ş'nin başlattığı otopark hizmetinde vatandaşlar ücreti pahalı buldular.  30  Büyükşehir Belediyesinde uygulanan bu hizmet bir çok ilde 0-1 saati 2 TL iken Tekirdağ'da bu rakam iki kat fiyatı fazlasında 4 TL olarak belirlendi. Vatandaşlar ise fiyatlarda oynamaların yapılması gerektiği konusunda şikayetçi oldular.