Tatilcilerin Trafik Çilesi Bitmiyor

Tatilcilerin Trafik Çilesi Bitmiyor

Yayınlama: 02.07.2016
243
A+
A-

 

Tatilcilerin Trafik Çilesi Bitmiyor

 

Bayram tatili için araçlarıyla birlikte yola çıkanlar Tekirdağ'daki liman ve karayolunda kilometrelerce kuyruklar oluşturdu. Tatilini Avşa, Erdek ve Marmara Adası'nda geçirmek isteyenler ise sıra beklerken sıcaktan bunaldılar.

 


Dokuz günlük Bayram tatillerini geçirmek için cumartesi günü sabah erken saatlerde İstanbul’dan yola çıkan vatandaşların yolculuğu trafik çilesine dönüştü. Özellikle İstanbul'dan yola çıkan Tekirdağ-Çanakkale güzergahını tercih edenler Tekirdağ kent merkezinde uzun kuyruk oluşmasına neden olurken çevre yolunda da zaman zaman trafik durma noktasına geldi. Şehir içerisinde Belediyenin yol çalışmaları nedeni ile de Yavaş ilerleyen trafikteki sürücüler güçlükle ilerlediler.

 

 


KİLOMETRELERCE FERİBOT KUYRUĞU


Tekirdağ Limanı'ndan Avşa, Erdek ve Marmara Adası'na gitmek isteyen vatandaşlar araçları ile birlikte iskele önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Düzenlenen ek feribot seferleri geçtiğimiz yıllara göre daha hızlı yolcu ve araç taşıyan feribotlar aralıksız seferlere devam ediyorlar. Otomobilinde ailesi ile bir buçuk saat feribot beklediğini ifade eden bir Mehmet Yılmaz, 'Yaklaşık bir buçuk saatten bu yana Avşa'ya gitmek için feribot bekliyorum. Ne zaman sıra geleceğini bilmiyorum. İnşallah bir an önce Marmara adasına varmak istiyoruz dedi.