Tabip Odasından ”Acil Servisler” Paneli

Tabip Odasından ”Acil Servisler” Paneli

Yayınlama: 29.01.2015
214
A+
A-

 

Tabip Odasından ''Acil Servisler'' Paneli

 

Tekirdağ Tabip Odası Başkanlığı, Çerkezköy Özel İRMET Hastanesinde "Acil Servisler" konulu panel düzenledi.


Tekirdağ Tabip Odası Başkanlığı Acil Servislerde yaşanan problemlerin bir nebze çözüme kavuşabilmesi için " Acil Servisler" konulu bir panel düzenledi. Panele; Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Dr. Yücel Ayaz, Dr. Mehmet Eryılmaz, Dr. Kürşat Koparan, Dr. Ali Çolak ve Özel İRMET Hastanesinin Başhekimi Ahmet Türker ve çok sayıda Doktor katıldı. Panelin Açılış Konuşmasını Gerçekleştiren Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Dr. Yücel Ayaz " Son dönemlerde acil servislerde yaşanan sıkıntıların giderilmesine yönelik, bir tartışma platformu oluşturmamız Tekirdağ için çok faydalı olacaktır. Acil Servislerde yaşanan sorunların bilimsel alanlarda tartışarak  çözüm önerileri oluşturup yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmeyi hedefliyoruz." dedi.


"AİLE HEKİMLİĞİ İÇİN ACİL SERVİSLER FEDA EDİLMİŞTİR"


"Acil Servisler" konulu panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Dr. Yücel Ayaz, Aile Hekimliği sisteminin hayata geçmesi ile birlikte Acil Servislerde yaşanan problemlerin arttığını belirterek; "Aile Hekimliği sistemi ile birlikte oluşan hekim ihtiyacının acil servislerde ki deneyimli hekimlerin Aile Hekimliklerine kaydırılarak çözülmeye çalışılması bu alanda ki sıkıntıların temelini oluşturmuştur. Maalesef Aile hekimliği sistemi için Acil Servisler feda edilmiştir. Acil servislerde oluşan bu sorunların nasıl aşılabileceğine yönelik bu konuda uzman kişiler ile birlikte bir panelin İlimiz için faydalı olacağını düşündük ve bu konuya dikkat çekmek istedik. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu panelde acil servisler ile ilgili tüm sorunların tartışılmasını hedefledik. Katılımlarınız için herkese teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini noktaladı.


Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Dr. Yücel Ayaz'ın konuşmalarının ardından Dr. Mehmet Eryılmaz, Dr. Kürşat Koparan ve Dr. Ali Çolak katılımcılara bu konu hakkında bilgiler verdi.