YEL, Esmeye Devam Ediyor

YEL, Esmeye Devam Ediyor

Yayınlama: 07.05.2015
187
A+
A-

 

YEL, Esmeye Devam Ediyor

 

Tekirdağ’ın her ilçesini adeta sokak sokak dolaşarak projelerini anlatan Yel, geçtiğimiz hafta Çorlu, Ergene, Muratlı ve Saray’da vatandaşlarla birlikte oldu. Milletvekilliği garanti olan Yel'in 3. sıra adayı gibi çalışması partililerden takdir topladı.


Tekirdağ’ın her ilçesini adeta sokak sokak dolaşarak projelerini anlatan Yel, geçtiğimiz hafta Çorlu, Ergene, Muratlı ve Saray’da vatandaşlarla birlikte oldu. Öte yandan Tekirdağ’a yapılan dev yatırımların açılış törenlerine ilgili bakanlarla birlikte katıldı. Yel, gittiği her yerde karşılaştığı sevgi gösterileri ile Tekirdağ’ın en sevilen siyasetçilerinden biri olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Ak Parti Tekirdağ 1. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Yel, Tekirdağ’ı adeta sokak sokak, ilçe ilçe gezerek seçim çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Muratlı, Ergene, Çorlu ve Saray’da temaslarda bulunan Yel, esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi, sorunlarını dinledi ve 7 Haziran seçimleri için destek istedi. Yel ayrıca Çorlu Devlet Hastanesi’nin yeni ünitelerinin açılışını Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Ergene Nehri Kurtarma Projesi kapsamında 14 dev tesisin temel atma törenini Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte gerçekleştirdi.


AMATEM’İN AÇILIŞINA KATILDI


Çorlu Devlet Hastanesi bünyesinde oluşturulan 19 yataklı AMATEM, Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi ile Anjiyo Ünitesinin açılışı Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezinoğlu’nun katılımı ile gerçekleşti. Açılışa Ak Parti’nin Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut ve diğer milletvekili adayları ile birlikte Mustafa Yel de katıldı. Yel, Çorlu Devlet Hastanesi’nin büyük bir sağlık sorununu daha ortadan kaldıracak kapasiteye ulaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na teşekkür etti. Bu yatırımların artarak devam edeceğini sözlerine ekleyen Yel, “Tekirdağ bu yatırımları hak ediyor. Ak Parti olarak biz de bu yatırımların Tekirdağ’da artması için çok çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Sayın Sağlık Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda yeni Tekirdağ Devlet Hastanesi’nin temel atma töreninde de birlikte olacağız,” diye konuştu.


MURATLI’DA SEVGİ SELİ


Muratlı’da çeşitli ziyaretlerde bulunan Yel, adeta bir sevgi seli ile karşılaştı. Yel halk pazarında esnafla ve vatandaşlarla kucaklaşarak bir süre sohbet etti. Birçok partinin adayını tanımadıklarını ifade eden vatandaşlar, Mustafa Yel’in kendisini tanıtmasına gerek olmadan eski görevi olan İl Özel İdare Genel Sekreterliği ve Vali Yardımcılığı döneminden beri tanıdıklarını belirttiler. Yel’i gören Muratlılılar kendisine sıcak bir ilgi gösterdiler. Sorunlarını anlatmaktan da geri durmayan vatandaşları dinleyen Yel, sorunlara çözüm üretmek için yola çıktıklarını dile getirerek, “Milletin vekilliği bu sorunları çözmek için, hizmet üretmek için var olan bir makamdır. Biz de sizlere hizmet edebilmek için, sizi temsil edebilmek ve sorunlarınızı bertaraf edecek çözümleri ortaya koymak için huzurunuza çıktık. Allah’ın izne ve sizlerin de desteği ile bütün dertlerimizi çözecek kadrolarla yine iktidarda karşınızda olacağız,” diye konuştu.


14 DEV YATIRIMA START VERİLDİ


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da katılımıyla Çorlu’da gerçekleşen bir başka törende ise Ergene Nehri’nin temizlenmesi için başlatılan çalışmalar kapsamında 14 tesisin temeli atıldı. Törene Bakan Eroğlu ile birlikte Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Adayı Mustafa Yel de katıldı. Yel, tören sonrası yaptığı açıklamada, “Altı noktaya canlı bağlantı yapılarak sıra ile temel atma töreni gerçekleştirildi. Bu tesislerden en çok Ergene ilçemizin vatandaşları fayda görecek olsa da bu proje önce Tekirdağ sonra bütün Trakya için son derece önemli bir yatırımdır. Emeği geçen başta sayın Bakanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Ergene Nehri çok kısa bir zaman içinde yeniden balık tutabildiğimiz, suyunda serinleyebildiğimiz eski haline dönecektir,” ifadelerini kullandı.