Yaşlı Kadın, Yanmayan Sobanın Başında Ölü Bulundu

Yaşlı Kadın, Yanmayan Sobanın Başında Ölü Bulundu

Yayınlama: 12.01.2015
229
A+
A-

 

Yaşlı Kadın, Yanmayan Sobanın Başında Ölü Bulundu

 

Tekirdağ’da camları kırık metruk bir evde tek başına yaşayan 66 yaşındaki Meliha Akbaş, yanmayan sobasının başında ölü olarak bulundu.


İddiaya göre 18 yıl önce eşini kaybeden 66 yaşındaki Meliha Akbaş, Süleymanpaşa ilçesi Gündoğdu mahallesi Şehit Yüzbaşı Mayadağ caddesi üzerinde bulunan tarihi ahşap evde tek başına yaşayan. Meliha Akbaş’ı Merak edip kontrol etmeye gelen kız kardeşi N:F kapıyı ısrarla çalmasına rağmen açılmayınca mahalle muhtarına ve polise haber verdi.  Polis ve muhtar kapıyı zorla açarak içeri girdiklerinde ise Meliha Akbaş’ı buz gibi evde yanmayan sobanın başında hareketsiz yattığını gördü. Süleymanpaşa belediyesi sağlık işlerinde görevli Doktor Gökhan Gözde, yaptığı kontrolde Akbaş’ın Soğuğa bağlı kalp krizinden hayatını kaybetmiş olabileceğini belirtti.

 

KIZ KARDEŞİ BULDU

 

Aynı şehirde bulunan kız kardeşi, N.F, ;Arada gelip kendisine yiyecek ve yardım ediyordum. Burada yaşamayı kendisi istiyordu. Bana böyle mutlu olduğunu söylerdi diye konuştu. N.F, “Ablamın bir kızı var oda İzmir’de yaşıyor başka kimsesi yoktu hayatta. Ben en son ablamı 25 gün önce ziyaret ettim. Psikolojisi de bozuktu. Bazen kapıyı kilitliyor ve bana da açmıyordu. Bu evde kendi evi değil zaten burayı boş buldu girdi buraya ve yaşamaya burada devam etti. Belediye kendisine kömür ve yakacak veriyordu. Evin bazı yerlerini de tamir etmişti belediye. Ben kendisine yanımda, kalmasını havaların soğuduğunu söyledim kabul etmedi. Çok üzgünüm” ifadelerini kullandı.

 

Hayatta kız kardeşi ve İzmir’deki kızından başka kimsesi bulunmadığı öğrenilen Meliha Akbaş, Süleymanpaşa belediyesi tarafından defin işlemleri yapılarak son yolculuğuna uğurlandı.