Madde Bağımlılığı ve Mücadelesi Paneli Düzenlendi

Madde Bağımlılığı ve Mücadelesi Paneli Düzenlendi

Yayınlama: 17.12.2014
280
A+
A-

 

Madde Bağımlılığı ve Mücadelesi Paneli Düzenlendi

 

Tekirdağ Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından Belediye Kültür Merkezinde, İl üst düzey yöneticilerinin katıldığı, “ Madde Bağımlılığı ve Mücadelesi Paneli” düzenlendi.
 

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marş’ımızın okunmasının ardından başlayan panelde, açılış konuşmasını Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Akdağ yaptı. Panelde; Doç. Dr. Bülent Şam tarafından “Madde Türleri, Kullanım Bçimleri ve Etkileri” ve “Madde Kullanımında Güncel Durum” konularında, Polis Memuru Seçkin Deniz tarafından “Madde Bağımlılığı ve Mücadelesinde Tekirdağ’ın Durumu” konusunda, Doç. Dr. Yakup Albayrak tarafından “Psikiyatride Madde Bağımlılığı İle İlgili Genel Kavramlar” konusunda ve son olarak Uzm. Dr. Mehtap Yılmaz Bolat tarafından “Madde Bağımlılığı tedavi Yaklaşımları” konusunda sunum yapıldı.
 

Yapılan sunumların ardından panel sona erdi. Panele Vali Vekili Mustafa Yel, Garnizon Komutan Vekili Kurmay Albay Kadir Demirciçeşmesi, Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Şarköy Kaymakamı Zekeriya Güney, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Saray Kaymakamı Hüseyin Öner ve protokol üyeleri katıldı.