TEKSANDER İSYAN ETTİ !

TEKSANDER İSYAN ETTİ !

Yayınlama: 22.10.2014
323
A+
A-

 

TEKSANDER İSYAN ETTİ !

 

 

TEKSANDER (Tekirdağ Sanayici Derneği)  dernek merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek bugüne kadar Sanayi Odası hakkın ilerleme kaydedemedikleri hakkında veryansın etti.


 

TEKSANDER merkezinde düzenlenen basın toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Basın toplantısında dernek adına açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Sarıoğlu “Tekirdağ Sanayi Odası’nın kuruluşuna destek istediğimiz il milletvekillerimiz olsun, ilgili bakanlar olsun, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan olsun, Bir önceki Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül olsun hep desteklerini açıkça belirttiler. Buna rağmen TOBB yönetimi “ Tekirdağ Sanayi Odası Kurdurtmayız” minvalinde açıklamalarla önümüzü kapatmaya, engel olmaya çalıştı.” Dedi.


 

“TSO BAŞKANLARI KENDİ ÜYE SAYILARINI BİLMEZLER”


 

TEKSANDER merkezinde gerçekleşen basın toplantısında Başkan Sarıoğlu Türkiye genelinde bulunan TSO’lara yüklendi. Türkiye genelinde Ticaret ve Sanayi odası başkanlarının kendi üyelerinin sayılarını bile bilmediğini belirten Saroğlu “ TSO başkanları genel olarak söylüyorum kendi üye sayılarını bilmiyorlar. Politik seçimler ile göreve geldikleri bellidir.” Diyerek konuştu.


 

“GAZETECİLER OLARAK BİZİ DESTEKLEMEK ZORUNDASINIZ”


 

Sanayi odasının yeni Türkiye’de ve Tekirdağ Büyükşehir de mutlaka olmasının gerektiğini belirten TEKSANDER Başkanı Ömer Sarıoğlu “ basın mensupları olarak bizleri desteklemek zorundasınız bu konuda. OSB ler şuanda tamamen bağımsızlar fakat Sanayi odaları kurulduğunda karşınızda tek muhatap olarak Sanayi odasını bulacaksınız ve gerekli her türlü cevabı alacaksınız. Geriye dönüp bakmamak lazım geriye bakarsak takılır düşeriz. Sanayi odaları bulundukları her ile büyük katma değer katmışlardır.” Dedi.


 

“BİZ ARTIK TEKİRDAĞLIYIZ”


 

TEKSANDER merkezinde yapılan basın toplantısına katılan gazeteciler sanayi odası hakkında bilgilendirildi. TEKSANDER yöneticileri TOBB ve TSO’ya isyan ettiler. Sanayilerin Tekirdağ’a verdiği zararın sorulması üzerine TEKSANDER Başkanı Ömer Sarıoğlu “ Biz sanayiciler olarak kendimizi Tekirdağlı sayıyoruz. Bugüne kadar tek bir Tekirdağ yoktu, Çorlu kendi başına bir Çorluydu, Çerkezköy kendi başına bir Çerkezköy’dü ama şimdi Büyükşehir yasası ile Tek bir bütün halinde bir Tekirdağ var. Bugüne kadar sanayiler evet bu kente kötülük yapmış olabilir ama Sanayi odası olduğu zaman bugüne kadar yapılan hiçbir hata olmayacak” diyerek konuştu.


"BU ODANIN KURULMASINA ENGEL OLAMAYACAKLAR"

 

Tekirdağ'da elbet bir gün sanayi odasının kurulacağını belirten Başkan Sarıoğlu " Tekirdağ'da elbet bir gün Sanayici odası kurulacak biz görmesek bile ileride bu oda kurulacak bunu kimse engelleyemez. Biz Bu işin bayraktarlığını yapıyoruz bizden sonra da bunu isteyenler veya kuranlar olacaktır." dedi.

 

TEKSANDER merkezinde yapılan toplantı basın mensuplarının sorularının yanıtlanmasının ardından son buldu.