İş Mahalleliye Kaldı

İş Mahalleliye Kaldı

Yayınlama: 05.09.2016
201
A+
A-

 

İş Mahalleliye Kaldı

 

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde TESKİ tarafından gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yolların tamir edilmemesinden vatandaşlar şikayetçi.

 

 


Süleymanpaşa ilçesinin merkezi olan Hükümet caddesinin arka sokaklarında alt yapı çalışmalarının bitmesine rağmen yollar tamir edilmiyor. Tamir edilmeyen yollar yaz aylarının sıcaklığından dolayı toz içerisinde kalırken mahalleli belediyelerin yapması gereken işi kendisi yapmaya başladı.


GÜNDE 3-4 DEFA SULUYORLAR


Süleymanpaşa ilçesi Ortacamii mahallesinde bulunan Adliye arkası ve Hacı İsa sokak çevresinde oturan vatandaşlar yollarının yapılmasını talep ettiler. Yaklaşık 4 aydır yolların içler acısı durumda olduğunu belirten ve bakım yapılmadığının altını çizen bir mahalle sakini '' Günde 3-4 defa oturduğumuz mahalleyi sulamak zorunda kalıyoruz. Yaz boyunca toz içerisinde kaldık, cam pencere açamaz haldeyiz. Camları açtığımızda evlerimizin içerisi toz doluyor. Bir an önce mahallemizde kiçalışmaların bitirilip sokaklarımızın eski haline kavuşmasını istiyoruz.'' dedi.

 

 


Adliyenin hemen arkasında ki sokakta oturan vatandaşlar, bir ay içerisinde okulların açılacağını ve öğrencilerin burada tozdan etkileneceğini belirttiler.