AK PARTİ SARAY İLÇE KONGRESİ İPTAL OLDU

AK PARTİ SARAY İLÇE KONGRESİ İPTAL OLDU

Yayınlama: 29.11.2014
340
A+
A-

 

AK PARTİ SARAY İLÇE KONGRESİ İPTAL OLDU

 

AK Parti’de bugün düzenlenecek olan Saray 5. Olağan kongresi yapılacak olan listede anlaşmazlıklardan dolayı iptal edildi.


Bugün gerçekleşecek olan Saray İlçesi 5. Olağan kongresinde liste krizi çıktı. Kongre’de ikinci liste çıkmasın diye birleşme kararı alınırken Genel Merkez tarafından tek liste kongreye gitme kararı alınmıştı. Bunun üzerine kongrede ikinci liste çıkmaması nedeniyle aday olacak Ecivet Sevim ile ortak liste yapma konusunda anlaşıldığı öğrenildi. Eski İlçe Başkanı Ecivet SEVİM “ Birliği ve Beraberliği hep birlikte gösterelim dedik olmadı. Ben Ecivet Sevim olarak listede yer almayacaktım ancak madem birlik ve beraberlikten bahsediliyor bende senin yönetim listende yer alacağım dedim. Yanıma 4 tane arkadaş alıp geleyim dedim ona da yok dediler, daha ne yapabiliriz. Önerdiğimiz isimleri kabul etmediler yani 6 isim diyoruz 6 olmaz 5 isim olsun diyor.  Ona da tamam diyoruz ama söylediğimiz isimleri kabul etmiyorlar.” Dedi.


Birleşme konusunda her türlü adımı attıklarını belirten eski saray ilçe başkanı  Ecivet Sevim “Şahsi ve kişisel nedenlerden dolayı verdiğimiz isimleri kabul etmiyorlar fakat bu şahsi yada kişisel bir konu değildir. Teşkilatçılık yapıyoruz  Bizim Başbakanımız demiyor mu “her yere gidilecek her kapı çalınacak ve herkesin eli sıkılacak” diye. Bu olaylardan ötürü Bugün gerçekleşecek olan Saray ilçe kongremiz ileri ki bir tarihe ertelendi.” Diye konuştu.