N.K.Ü. ÖĞRENCİ KONSEYİ ENGELLİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

N.K.Ü. ÖĞRENCİ KONSEYİ ENGELLİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Yayınlama: 17.01.2015
198
A+
A-

 

N.K.Ü. ÖĞRENCİ KONSEYİ ENGELLİ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ


Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci Konseyi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Üniversite öğrencileri ve Tekirdağ’daki gençlerle toplumda ve ilimizde engelliler için farkındalık oluşturmaya yönelik "Empati Durağı" etkinliğini "Ya Sen Olsaydın!" sloganıyla etkinlik düzenledi.

 

Düzenlenen etkinlikte engelli vatandaşların yaşadığı zorlukları temsilen engel parkurları yapılarak sağlıklı bireylerin engelli vatandaşların yaşadığı zorlukları anlamaları ve temsilen yaşamaları sağlandı.


"Empati Durağı" etkinliğinde AVM ye gelen engelli vatandaşlar, gençlerin duyarlılıklarından ve hassasiyetlerinden dolayı takdir ve teşekkür ederken etkinlik Tekirdağ halkının ilgisini ve beğenisini topladı.

 


Etkinlik ile ilgili açıklama yapan NKÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Ersin KOCAMAN "Bu gün burada gençler olarak engelli ve dezavantajlı kişilere yönelik toplumda farkındalık uyandırabilmek adına "Empati Durağı" etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Engelli bir bireyin yalnız bir yere gitmesi, sosyal faaliyette bulunması çok zor. Bu konuda, hepimize görev düşüyor. Toplum olarak engellilerle ne kadar çok empati kurarsak yaşadıkları zorluklar ve engellerde o kadar azalır. Gençler olarak amacımız; bu empatiyi kurmaya öncülük etmek. Empati Durağı etkinliğimiz ile sağlıklı insanları tekerlekli sandalyeyi kullanmalarını sağlayarak, bedensel engelli bireyleri; göz bantları takarak ise görme engelli bireylerin yaşadıkları zorlukları anlamayı ve anlatabilmeyi amaçladık. Bu kapsamda Empati Durağının ilk etkinliğini Tekira AVMde gerçekleştirdik. NKÜ Öğrenci Konseyi olarak etkinlikte iş birliği yaptığımız Tekirdağ Sakatlar Derneğine, yer konusunda yardımcı olan bu gibi sosyal konularda hassasiyet gösteren Tekira AVM yönetimine, emeğini ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim” dedi.