MOT.TAŞ. KOOP. Ali Rıza Eti İle Devam Dedi

MOT.TAŞ. KOOP. Ali Rıza Eti İle Devam Dedi

Yayınlama: 13.04.2015
287
A+
A-

 

MOT.TAŞ. KOOP. Ali Rıza Eti İle Devam Dedi

 

S.S 1 Nolu Tekirdağ Mot. Taş. Koop. genel kurulu geçtiğimiz gün eski Barbaros yolu üzerinde kamyon garajı salonunda yapıldı.


Açılış ve saygı duruşu ve istiklal marşı okunması sonrası divan heyeti seçildi. Divan’a Şenol Turan, Doğan Çelikkol, İbrahim Yılmaz ve Süleyman Toka seçildiler. Gündem genel kurul üyelerine okuyan divan başkanı Şenol Turan gündem maddelerini genel kurulca kabulü sonrası 2014 yılı faaliyet raporunu yönetim kurulu başkanı Ali Rıza Eti okudu. 2014 yılı denetleme kurulu raporunu da Şenol Yaşar genel kurula okudu. Raporların okunması sonrası 2014 yılı bilanço kar zarar cetvelleri okundu. Okunan raporlar üzerinde görüşme açıldı Yapılan ibra sonrası 2015 tahmini bütçesi okunarak kabul edildi. Kooperatifin genel yönetim gideri olarak belirtilen 1.811.233 TL nin açıklamaları başkan tarafından genel kurula detaylı olarak rakamlarla anlatıldı.


2007 yılında kooperatif devir alındığın da bilanço hacmi 4.802.318 TL bu gün %440 artışla 25.926.352 TL ye çıkarılmıştır. Bu gün için 2.720.858 TL nakit varlığımız mevcuttur. Yeni dönemce depolarımız tamamlanmış, 3 adet Tır çekici alındı. 2014 yılı net kar miktarı 2.865.454 TL olarak kooperatife para kazandırılmıştır. Görev aldığımızdan bu yana 2007 – 2014 yılları arasında 10.064.829 TL net kooperatife kar sağlandı.


Tekirdağ Kooperatifimiz Türkiye de ilk 5 arasında faaliyet gösteren bir kooperatif konumuna getirilmiştir. Toplam iş hacmimiz 1.582.456 ton olarak gerçekleşti. dedi.Ardından yapılan gündem gereği yönetim kurulu başkanının 5 bin TL, 2.başkan’ın 4bin TL, kooperatifte görev yapan yönetim kurulu üyelerinin 3.500 TL oturum ücretleri olarak da 600 TL ücret ödenmesi karara bağlandı.Avans miktarı borcu yoksa 5 bin TL olarak belirlendi. 2017 yılına kadar 1 hisse ile 2 araba çalıştıranlara süre verildi. Bu görüşmelerin sonrasında yapılan yönetim kurulu ve denetleme kurulu ve Trakya Mot. Taş. Koop. üyelerinin seçim usulü genel kurulca oylanarak kabul edildi.


DİVAN’A VERİLEN TEK LİSTEYE GÖRE YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELİKLERİNE:

1.Ali Rıza Eti

2.Hamdi Ayçil

3.Güray Sancar

4.Şenol Yıldırım

5.Faik Göymen

6.Ertan Taş

7.İsmail Nogaylar


Denetleme Kurulu Asil üyelikleri:


1.Ercan Bilmeç.

2.Şenol Yaşar

3.Harun Dırak


Trakya Mot. Taş. Koop. Bir. Delegeleri :

Asil Üyeler:

Doğan Çelikkol

Ali Rıza Eti

Halil Ergen

Enver Ersöz

İlker Özkan

Yedek Üyeler:

1.Hamdi Ayçil

2.Güray Sancar

3.Bora Özcan

4.Ediz Aysel

5.Fatih Bilmeç


Bu gün gerçekleşen genel kurula; CHP milletvekili adayı İlhami Özcan Aygun, Esnaf Sanatkarlar odaları birlik başkanı Sami Kayın, Lüleburgaz Şoförler odası başkanı Kenan Koç, Başkan Nakliyat Galip Öge, Babaeski Taş. Koop. Başk. Hüseyin Kocaköse, M.ereğlisi Taş. Koop. Başk. Erdoğan Varol, Pınarhisar Taş. Koop. Başk Osman Ekkozan, Çorlu Taş. Koop. Başk Hüseyin Çavdaroğlu – Nadir Samancı, Çerkezköy Mot. Taş. Koop. Başk Yılmaz Erat, Çorlu 123 nolu Taş. Koop. Başk. Şinasi Aslan – Taner Obuz, Malkara Taş. Koop. Başk. Hasan Efe, Şarköy Taş. Koop. Başk Efrahim Dırak, Trakya Mot. Taş. Koop. Başk Hüseyin Koçan, Trakya Birlik Mot. Taş. Koop. Başk Şerif Özdilek, Hayrabolu Taş. Koop. Başk. Fahri Saltık, Sergen Mot. Taş. Koop. Başk Mehmet Mangır, Hayrabolu esnaf odası başkanı Halim Başol, Kahveciler odası başkanı Fahrettin Bayar, Terziler odası başkanı Hüseyin Özen, Madeni Eşya başkanı Hüseyin Uysal, Bakkallar odası başkanı Emine Arıkan, Babaeski Şoförler odası baş. Hüseyin Buyur, Namıkkemal öğrenci servisi başkanı Serdar Bahtiyar, Tekirdağ Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet kooperatifi Seçkin Geçer, Zeynel Sıylı, Turgay Güven, Lüleburgaz Taş. Koop. Başk. Koray Güven ile çok sayıda misafir katıldılar.