Süleymanpaşa’da Kazanan MHP Oldu

Süleymanpaşa’da Kazanan MHP Oldu

Yayınlama: 08.12.2014
197
A+
A-

 

 

Süleymanpaşa'da Kazanan MHP Oldu

 

Tekirdağ Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığında kongre süreçlerinin başlaması üzerine kongreler yapılmaya başlandı.


Milliyetçi Hareket Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı 1. Olağan kongresi bugün Şato düğün salonunda gerçekleşti. Olaysız bir şekilde başlayan kongrede Aday olan iki başkan Adayı Sertaç Alkaya ve M. Fatih İşçan kongre süreci boyunca dostluk demeçleri vererek kongrede ortamın gerilmesine izin vermediler.  Süleymanpaşa İlçesi 1. olağan kongresine Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi olan Saffet Sancaklı'da katıldı.


Kongrenin açılış konuşmasını MHP Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan gerçekleştirdi. KAPLAN " Bugün burada Süleymanpaşa ilçe teşkilatımızın 1. olağan kongresini yapmak için toplanmış bulunuyoruz. Bu kongreden çıkan karar ne olursa olsun kaybeden arkadaşımız olmayacak kazanan Milliyetçi Hareket Partisi olacaktır." diyerek kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak delegeleri selamladı.


"KAYBEDEN YOK KAZANAN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ"

Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı için yarışan M. Fatih İşçan "Değerli dava arkadaşlarım 4 tarafı sorunlarla çevirili, savaş dahil her türlü tehtidin kapısına dayandığı ülkemizin halini uzun uzun anlatarak vaktinizi almak istemiyorum.  PKK Güneydoğuda ki etnikçi, bölücü ve paralel devlet girişiminde iyice azmaya başlayarak vali atamaya başladı, İmralı'da ki caninin tahliye tarihi ilan ediliyor, iktidar sahipleri kaçak kalenin zırh gibi duvarının arkasına sığnırken, delik ayakkabılı, 700 bin tl lik saatli, bakara ve makaracı bakanlar arasında ki derin uçurumda kayboldu Hz. Alinin adaleti. İşte biz bugün trenleri boşalan AK Partinin iktidarına son verecek tek alternatif parti olan Milliyetçi Hareket Partisinin iktidarının Süleymanpaşa ayağını oluşturmaya talip olarak çıktık karşınıza. Kıymetli dava arkadaşlarım yola çıktığımız günden bu yana yaptığım vurguyu burada hepinizin huzurunda tekrarlamak istiyorum. Biz hiç kimseye karşı aday olmadık, biz ülkücü hareket mensubunun bir tek kişisini bile karşımıza almayız, Bir tek ülkücünün karşısına çıkmayız. Hepimiz aynı saftayız hepimiz aynı taraftayız. Kongremizde biliyorum ki kaybeden olmayacak ve kazananı tek olacaktır. Bu kongrenin kazananı Milliyetçi Hareket Partisi olacaktır." diyerek konuştu.


"BAYRAĞI HEP İLERİYE TAŞIYACAĞIZ"


Kongrede ev sahibi olan ve Süleymanpaşa ilçe başkan adayı Sertaç  Alkaya görevi devir aldıkları günden bu yana neler yaptıklarını belirten; ALKAYA  "Saygı değer dava arkadaşlarım, bugün burada canla başla çalıştığımız 3 yılın hesabını vermeye geldik. Bildiğiniz gibi 3 yıl önce aldığımız şanlı bayrağı gecemizi gündüzümüze katarak başta dava arkadaşlarımızı ve tüm halkımızı davet ederek, hedefe doğru ilerlemeye devam ettik. Yaptığımız çalışmalar ile yeni kurulan Süleymanpaşa ilçemize Milliyetçi Hareket Partimizin genç ve dinamik yüzünü tanıttık. Emek verdik, ter döktük , inandık ki Tekirdağ vefalıdır, doğruyu yanlıştan, çalışanı tembelden ayıracak eşsiz bir hemaseti vardı. Herkese dokunan herkese ulaşan, her soruna ulaşan bir siyaset anlayışının başarılı olmaması mümkün değildir. Bu söylediklerimizi zaman içerisinde gördük ve yaşadık. Ben ve ekibimizle bayrağı daha ilerilere taşımak için çalışacağımıza söz veriyorum. yeterki sizin desteğiniz her zaman yanımızda olsun." dedi.


"MHP'NİN İHTİYACI OLAN GÖRÜNTÜLER BUNLAR"


Süleymanpaş İlçesinin 1. olağan kongresine genel merkez tarafından görevlendirilen Merkez Yürütme Kurulu üyesi Saffet Sancaklı "Bu kongre 2015 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinin, ülkücü hareketin iktidarına vesile olmasını diliyorum ve istiyorum. Şimdi tabi bu salonda çok güzel görüntüler görüyorum,bir parti yöneticisi olarak her kongreden sonra raporlarımızı yazarken, yağcılık olsun diye söylemiyorum ama Tekirdağ Süleymanpaşa kongresi için özel bir kaç paragrafım daha olacak Genel başkanımıza rapor sunarken.Aday olan 2 kardeşimide tebrik ediyorum ikisiylede gurur duyuyorum. Ülkücü hareketin, Milliyetçi hareket partisinin bugünlerde ihtiyacı olduğu görüntüler bunlar. " diyerek iki adaya da başarılar diledi. Açılış konuşmalarının ardından Oy kullanmaya geçen Milliyetçi Hareket Partisi Süleymanpaşa İlçe delegelerinden 318'i oy kullandı. 318 oydan 3 geçersiz oy çıkarken, Mevcut da Başkan olan Sertaç Alkaya Delegelerin 198 oyunu alarak tekrardan Süleymanpaşa İlçe Başkanlığını kazandı. Süleymanpaşa İlçe Başkanı Aday olan bir diğer isim M. Fatih İşçan ise 117 oy alarak seçimi kaybetti.