Özlem Yemişçi Suskunluğunu Bozdu !

Özlem Yemişçi Suskunluğunu Bozdu !

Yayınlama: 03.01.2015
333
A+
A-

 

Özlem Yemişçi Suskunluğunu Bozdu !

 

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, Marmara Ereğlisi 5. Olağan kongresinde suskunluğunu bozdu.


Marmara Ereğlisi kongresinde katılımcılara hitap eden Milletvekili Yemişçi "Evet Marmara Ereğlisi; denizi ile, sahili ile sahip olduğu tarihi ile turizme uygun yapısıyla ekonomik imkanları sağlayan limanı ile sanayi kuruluşlarıyla olabilecek en önemli ilçelerimizden biri. Benimde çocukluğumun geçtiği ilçe ancak değerli hemşerilerim sahip olunan bu özellikler, sahip olunan bu olumlu özellikler yaklaşık 15 yıldan beri ne kadar taçlandırılabiliyor. Sizlere soruyorum bu olumlu güzellikler 15-16 yıldan beri yerel yönetimler tarafından ne kadar taçlandırıldı." dedi.


"BİLMEMEK AYIP DEĞİL, ÖĞRENMEMEK AYIP"

 

Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi'nin hedefinde ise Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan Vardı. Eleştirilerini birbiri ardına sıralayan Yemişçi ; "O parti, Bu parti, şu parti alırsanız size geleyim diyen bir belediye başkanımız var. Bu zihniyet bu kadar yıldan beri maalesef M. Ereğlisine imkanlar içerisinde imkansızlıklar yaşatmaya devam ediyor. Evet Belediye Başkanı Sayın Uyan madem bilmiyorsun, madem yapamıyorsun madem bu bir vizyon ve misyon diyorsun ve yetişemiyorsun.Bu işleri  Ağabeyine sorma, gel çıkalım çok başarılı belediye başkanlarımız var onlara gidelim onlara soralım böylesi güzel bir ilçenin daha güzel bir sahil kenti olması için neler yapılması gerektiğini onlara sor. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp, ağabeyin bilseydi o zaten yapardı ve sana yapacak bir iş bırakmazlardı o yüzden biraz çık ve gez." diyerek konuştu.


"SEÇİM SLOGANININ HAKKINI VER !"


Yerel Seçimlerde Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan'ın seçim sloganuı üzerinden göndermede bulunan Yemişçi sözlerine şöyle devam etti. Milletvekili Özlem Yemişçi "Birde seçim dönemlerinde sloganlarımız var “Çalışkan Başkan” , arkadaşlar Ereğli’de Çalışkan başkan gören var mı ? çalışırken gören var mı ? Yok! . O zaman sloganın hakkını ver ve çalışmaya başla. Ereğli ilçesi hizmet bekliyor. Marmara Ereğlisi diyince sadece sahili ve sanayisi akla gelmiyor, muhteşem bir tarihi var. Benim bir ricam var belediye başkanı Uyan ve ağabeyinden, Gelip bize Ereğlinin tarihini, perintosu siyasetçi gözüyle değil de bir tarihçi gözüyle bir arkeolog gözüyle anlatsınlar, öğrenelim. Hayatta insanların bir duruşu olmalı, hayatta insanların bir davası olmalı ve insanlar bu davalarına sahip çıkabilmeli. Hak yolunda ki dava da yürekli olmalıyız. Herkes karşı gelse bile, fırtınalara dik durmalıyız. Reisin dediği gibi “Biz bu yola kefenimizle” çıktık. Biz reisimizin izinden giden AK Parti kadroları olarak sonucu ne olursa olsun davamıza sahip çıkıyoruz, haksızlıkların üzerine gidip vatandaşımızın da hizmeti alabilmesi için her gün ilerliyoruz. Biz hizmet bekliyoruz." dedi.


"ALGI SİYASETİ YAPARKEN DİKKATLİ OLMAK LAZIM"


Tekirdağ'da algı siyasetinin ileri seviyede yapıldığını belirten Özlem Yemişçi geçtiğimiz haftalarda Çorlu TSO Başkanı Enis Sülün'ün gazetelerde çıkan "Milletvekili mi Olacak ?" haberlerine ise göndermede bulundu. Yemişçi "İlimizde ve ilçemizde algı siyaseti biliyorsunuz çok hakim. Şimdi algı siyaseti yapılırken aslında çokta büyük hatalar yapılıyor. Bir gün bir toplantı vasıtasıyla bir resim çekiliyor, ondan sonra da bu resmi değişik konular ile ilgili kullanıyor. Şimdi biz Reise sorduk, “Reis Böyle böyle bir resim var ve bunlarla ilgilide bu tarz açıklamalar yapılıyor.” Reis dedi ki “ Yerel seçimlerde aklı neredeydi ?, Yerel seçimlerde ne yaptı ?” işte bu algı siyaseti yaparken durumu iyi tartarak dikkatli olmak lazım."  diyerek sözlerini noktaladı.