Madde Bağımlısı Genç Polislere Ecel Teri Döktürdü

Madde Bağımlısı Genç Polislere Ecel Teri Döktürdü

Yayınlama: 22.01.2015
177
A+
A-

 

Madde Bağımlısı Genç Polislere Ecel Teri Döktürdü

 

Tekirdağ’da madde bağımlısı O.B, çevreye rahatsızlık verdiği ihbarı üzerine gelen polis ekiplerine ecel terleri döktürdü. Madde bağımlısı genci bir türlü ikna edemeyen ekipler polise de mukavemet gösteren O.B’i uzun uğraşlar sonucu biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi.


155 polis imdat numarasına yapılan bir ihbarda, saldırgan tavır sergileyen madde bağımlısı birinin çevreye rahatsızlık verdiği ihbarı üzerine olay yerine giden ekip, sahil dolgu sahada bulunan deniz fenerinin yanından şikâyet üzerine gelen polislere” Gelmeyin üstüme denize atlarım” diye bağırdı. Bunun üzerine ekipler telsizle Deniz Şube’den şahsın denize atlama olasılığına karşı yardım istediler.

 

Denizden kıyıya doğru tekneyle gelen polisi gören O.B bu kez Marina içindeki dalga kıran duvarının üzerine çıkarak kaçmaya başladı. Polisler kaçan O.B’yi yakalamak için peşinden koşmaya başladılar. Bu arada olay yerine her ihtimale karşı ambulans sevk edildi. Ambulansın bulunduğu noktaya kadar koşan O.B, Polislerin uzaklaşmasını ve ambulansa binmek istediğini söyledi.

 

Polis O.B’yi oldukça yüksek olan dalga kıran duvarından inmesi için büyük uğraş verdi. İki yönden duvar üstünde sıkıştırılan O.B, bir yandan elindeki poşetteki maddeyi koklarken, polislere kendisinin raporlu olduğunu ve Bakırköy’e gitmek istediğini söyledi. Polis memurları ise, aşağı inmesi halinde istediği yere gönderileceğini söyledi. İkna olmayan O.B duvardan atlayarak aşağıdaki bir polise doğru hamle yaptı. Bunun üzerine polis O.B’ye biber gazı sıkarak güçlükle etkisiz hale getirdi. Gözaltına alınan O.B polis merkezine götürüldü. Edinilen bilgiye göre O.B’ye kabahatler kanunundan işlem yapıldıktan sonra 1860 TL borcundan dolayı aranması bulunduğu ve ödenmediği için karşılığında 93 gün cezaevinde kalmak üzere tutuklandığı öğrenildi.