Eşi öldükten sonra kendisini kedilerine adadı

Eşi öldükten sonra kendisini kedilerine adadı

Yayınlama: 14.02.2016
185
A+
A-

 

Eşi öldükten sonra kendisini kedilerine adadı

 

Tekirdağ’a 4 Yıl önce İstanbul’dan gelen 52 yaşındaki Nurgül Tokgöz, sokakta gördüğü her kedi ve köpeği evine getirip bakımını yapıyor. Hayvan severlerden mama desteği isteyen Tokgöz, kiraladığı iki katlı evinde 12 Köpek ve 70 kediye bakıyor.


Eşini 6 yıl önce kaybettikten sonra Tekirdağ’daki kızının yanına gelen 52 yaşındaki Nurgül Tokgöz isimli hayvan sever kadın, daha sonra Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ mahallesinde kiraladığı iki katlı evde bulduğu sokak hayvanlarını beslemeye başladı. Sayıları gittikçe çoğalan kedi ve köpeklere bakmakta güçlük çeken Tokgöz, sosyal medya hesabından hayvan severlere çağrıda bulunarak mama desteği istedi.

 


EMEKLİ MAAŞIMIN TÜMÜ KİRA VE KEDİLERİME GİDİYOR


Nurgül Tokgöz, AjansTekirdag.com adresine yaptığı açıklamada: Kendim KOAH hastasıyım kendi sağlığımı unuttum. Sadece bir emekli maaşım var. Onu da ev kirası ve bu canlar için harcıyorum. Ancak sayıları şu anda 70’i buldu. Bu canların kısırlaştırılması lazım.  Ancak maddi gücüm yok. Bu konuda Belediye ve diğer yetkililerden yardım istiyorum diye konuştu.

 


SEGİLİLER GÜNÜNDE 70 SEVGİLİMLE BERABERİM


Nurgül Tokgöz’ün hafta sonları yanına yardım etmek için gelen ve kendilerinin de iyi bir hayvan sever olduğunu söylediği iki kız torunu var. Torunları aracılığı ile sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım büyük ilgi görüyor. Tokgöz yaptığı paylaşım da “Bugün sevgililer günü. Bugünü sevgililerimle birlikte kutladık” ifadelerini yazdı.

 


KOMŞULARIM ŞİKAYET EDİYOR


Bütün zorluklara rağmen Canlarım dediği Kedilerine bakmaktan asla vaz geçmeyeceğini belirten Tokgöz, komşularının kendisine yardım etmek yerine jandarmaya kendisini şikayet etmelerine çok üzüldüğünü” Ben olmasaydım acaba bu güzel kediler kışın soğukta ne yaparlardı” diye konuştu. Tokgöz kimseden bir şey istemediğini ancak kentte bulunan hayvan severlerden mama desteği beklediğini yineledi.