Kurtarılmak İçin Saatlerce Beklediler

Kurtarılmak İçin Saatlerce Beklediler

Yayınlama: 31.12.2014
386
A+
A-

 

Kurtarılmak İçin Saatlerce Beklediler

 

Tekirdağ’ı iki gündür etkisi altına alan yoğun kar yağışı, yüksek rakımlı yerlerde yolların kapanmasına sebep olurken Karayolları ise sınıfta kaldı.


Kar ve fırtınaya hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, karın kapatmış olduğu yollarda mahsur kalarak kurtarılmayı beklediler. Özellikle Tekirdağ- Hayrabolu yolu mezarlık mevkii ile Huzurevi arasında yaklaşık 50 aracın mahsur kalması sonucu yapılan müdahaleler yetersiz kaldı. Öğlen saatlerinden bu yana kapalı olan yolda mahsur kalan vatandaşlar haber merkezimize ulaşarak ihbarda bulundular. Yaklaşık 4 saattir beklediklerini ifade eden bir  vatandaş kendisinin de içerisinde bulunduğu minibüsün yoldan çıkıp kara saplandığını belirtti.


1 KİŞİ KALP KRİZİ GEÇİRDİ


Tekirdağ-Hayrabolu üzerinde yolun kar yağışı nedeniyle kapanması nedeniyle yoldan çıkarak kara saplanan bir otobüste ise 40 yaşlarında bir bayanın kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre olay yerine giden AFAD ekipleri mahsur kalan minibüsten kalp krizi geçiren bayanı kurtarıp Ambulans ile Tekirdağ Devlet hastanesine götürüldü.


TEKİRDAĞ MURATLI YOLUNDA İSE 15 ARAÇ MAHSUR KALDI


Öte yandan yoğun  kar yağışı devam ederken Tekirdağ- Muratlı arasında ki yolda da 15 aracın mahsur kaldığı ve kurtarılmayı bekledikleri gelen ihbarlar arasında.


AFAD YARDIMA YETİŞEREK KUMANYA DAĞITTI


Tekirdağ’da yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapandı. Ulaşıma kapanan yollarda mahsur kalan vatandaşların yardımına ise Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri yetişti. Olay Yerine giden AFAD ekipleri vatandaşlara kumanya dağıttı.


Yolların açılması ve mahsur kalan vatandaşların kurtarılması  için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.