Tekirdağ’da Kar Yağışı Etkisini Arttırıyor

Tekirdağ’da Kar Yağışı Etkisini Arttırıyor

Yayınlama: 12.01.2015
255
A+
A-

 

Tekirdağ'da Kar Yağışı Etkisini Arttırıyor

 

Tekirdağ'ın ve ilçelerinde  sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini artırarak devam ediyor.

 

Tekirdağ'da hava sıcaklıklarının 2 dereceye kadar düştüğü Şehir merkezinde kar yağışı etkisini arttırdı. Kardan korunmak isteyen vatandaşlar dışarıya şemsiye ile çıkarken, Lapa lapa yağan karı  gören bazı vatandaşlarda hatıra fotoğrafı için öz çekim yaptı. Tekirdağ Karayolları ekipleri ise kar küreme araçları ve tuzlama ekipleri Hayrabolu ve Malkara yolu üzerinde çalışmalara başladı. Tekirdağ- Hayrabolu ve Malkara yollarında Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü trafik şube ekipleri Zincir ve Kış lastiği olmayan  vatandaşları yola çıkartmadılar. 

 

Meteoroloji yetkililerinden edinilen bilgiye göre Kar yağışının şiddetini arttırarak devam edeceği öğrenildi. Kar yağışı nedeniyle trafikte seyreden araçlar ilerlemekte zorluk çekti, görüş mesafesinin yer yer 5 metreye düştüğü yerlerde trafik sıkışıklığı meydana geldi.

 

OKULLAR TATİL EDİLDİ

 

Tekirdağ'da sabah saatlerinde etkili olan yağış hava nedeniyle Tekirdağ Valiliği öğlenden sonra eğitime ara verdi.  Tekirdağ'ın Süleymanpaşa, Çorlu ve Malkara da eğitime ara verilirken diğer ilçelerde ise taşımalı eğitimler tatil edildi.