Kamu-Sen “Bunun Adı Sarı Sendikacılıktır”

Kamu-Sen “Bunun Adı Sarı Sendikacılıktır”

Yayınlama: 03.11.2014
164
A+
A-

 

Kamu-Sen “Bunun Adı Sarı Sendikacılıktır”

 

Kamu-Sen Tekirdağ Şubesi Süleymanpaşa ilçesi tuğlalı parkta yaşanan son ekonomik gelişmeler ile ilgili basın açıklaması yaptı.

 


Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi tuğlalı parkta gerçekleşen Kamu-Sen basın açıklamasına sendika üyeleri katıldı. Yaşanan son ekonomik gelişmelerden bahseden Kamu-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan “ Yaşanan son  ekonomik gelişmeler ile birlikte 2,6 milyon kamu görevlisi ve 1,9 milyon emeklinin çileli mücadelesi tam bir ekonomik savaşa dönüşmüştür. Memurlarımız 9 aydır, toplu sözleşme görüşmelerinde uğradığı ihanetin bedelini ödemektedir. Bilindiği gibi iktidar ve malum konfederasyon iş birliği ile memurlar 123 TL, emekliler ise 140 TL zamma mahkum edildiler. 2014 ve 2015 yılı maaş zamlarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmelerinde sözde yetkili konfederasyon, memurları masada yüzüstü bıraktı. Kanuna göre 30 gün sürmesi gereken toplu sözleşme süreci 7 günde, 2 toplantı sonunda anlaşmayla sonuçlandırıldı. Toplu sözleşme sonunda kamu görevlilerinin hakkı olan enflasyon farkı ödemesi gasp edildi. Yok sayıldı; memurlar kaderine sevk edildi.” Dedi.


 

“MEMUR MAAŞI ERİDİ DİYEMİYORLAR”


 

Kamu-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan  “2015 için de %3+%3 zam kabul edildi. Bütün bu yaşananlara rağmen toplu ihanete imza atan konfederasyon hala durumdan son derece memnun. Allah için çıkıp bir açıklama dahi yapamıyor. “Memur maaşı eridi” diyemiyor.  Hala elindeki ihanet hançeriyle memuru sırtından vurmak için gün sayıyor. Malum konfederasyon o zaman “Tarihi toplu sözleşme imzaladık.” dediğinde inanmamıştık. Meğer doğruymuş: Tarih, böyle bir rezalet, böyle bir ihanet görmedi. Tarihte hiçbir sendika, işverenin teklifinden daha düşük zam istemedi.Bunun adına ne sarı sendikacılık, ne de memuriyet sendikacılığı denir.Bunun adı olsa olsa memnuniyet sendikacılığı, bu sendikanın adı da Memnun-Sen olur.” Diye konuştu.Basın açıklaması bittikten sonra sendika üyeleri olaysız bir şekilde dağıldılar.