“Kadın Ressamlar Karma Sergisi” açıldı

“Kadın Ressamlar Karma Sergisi” açıldı

Yayınlama: 25.03.2016
485
A+
A-

 

“Kadın Ressamlar Karma Sergisi” açıldı

 

Süleymanpaşa Belediyesi Kadın Platformu etkinlikleri çerçevesinde Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Belediye Binası’nda “Kadın Ressamlar Karma Sergisi” nin açılışı gerçekleştirildi.


22 KADIN RESSAMIN ESERİ SERGİLENİYOR


Ayfer Altuntaş, Bahar Ayşegül Yılmaz, Bige Gürses, Dalila Özbay, Emel Ceylani, Filiz Sabuncu, Gül Aksoy, Güzen Eşsiz, Gönül Erdoğan, Mukadder Erdem, Kezban Erkan, Mahpeyker Yönsel, Melek Başyazgan, Melihat Tüzün, Mualla Arıcı Üstün, Nigar Işık, Nur Başar, Nuran Sevim, Pınar Şenel Tanrıverir, Seval Eşel, Songül Özdemir Yılmaz ve Zeynep Serdar’ın resimleri ile can verdiği sergiye vatandaşlar da yoğun ilgi gösterirken Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gülferah Güral ve Telat Akköse ile Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri de sergide yerini aldı.

 


EŞKİNAT: “İNŞALLAH BİZİM ŞEHRİMİZDE GÜZEL SANAT GALERİLERİNE KAVUŞUR”


Sergiyi gezip resimleri tek tek inceleyen Başkan Eşkinat açılış konuşmasını gerçekleştirirken; “Bugün kapıdan girerken cıvıl cıvıl sesleri duyunca burayı sergi salonu olarak kullanmaya başlamakla ne kadar iyi yapmışız dedim. Her yerde belediye olur ama her yerde sanat ofisi olmaz diyerek iyi ki bu katı boşaltmışız. İnşallah en kısa zamanda bizim şehrimizde güzel sanat galerilerine kavuşur. Bizim şehrimizden de iyi ressamlar, iyi müzisyenler iyi sporcular çıkar. O zaman biz de bu şehre iyi bir katkı verdiğimizi anlarız.” dedi.

 


“İNANILMAZ SON DERECE BAŞARILI ESERLER VAR”


Eşkinat; “Ben sergiyi dolaştım; inanılmaz son derece başarılı eserler var. Bütün ressam arkadaşlarımın kadın ressamlarımızın hepsini emeklerinden dolayı ayrı ayrı kutluyorum. Bu sergiye eser koymuş çok değerli kadın ressamlarımıza teşekkür ediyorum.” Diyerek sözlerini noktaladı.


“KADIN RESSAMLAR KARMA SERGİSİ” 31 MART TARİHİNE KADAR AÇIK OLACAK


Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ile Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri Edibe Akçakaya, Meral Özdemir ve Hülya Karaağaç tarafından ressamlara katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

 

 

Süleymanpaşa Belediyesi Kadın Platformu’nun “Kadın Ressamlar Karma Sergisi” 31 Mart tarihine kadar Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Belediye Binasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.