Kaçak Yapılaşmaya Karşı Savaş Sürüyor

Kaçak Yapılaşmaya Karşı Savaş Sürüyor

Yayınlama: 25.11.2015
216
A+
A-

 

Kaçak Yapılaşmaya Karşı Savaş Sürüyor

 

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri ilçe sınırları içerisinde yaptığı denetimlerle kaçak yapılaşmalara göz açtırmıyor.


Süleymanpaşa ilçesi sınırları içerisinde hali hazırda inşaatı devam eden ruhsatlı yapılarda, iş güvenliği ve yapı ruhsatı kontrolü yapan ekipler bir yandan da bütün mahalleleri tek tek gezerek kaçak inşaatlara idari işlem yapmaya devam ediyor.

 

 


İŞ VE İNSAN GÜVENLİĞİNİN ÖNEMİ DİLE GETİRİLDİ


Süleymanpaşa Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü ve İmar Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan imar inşaat kontrol ekipleri, iki ayrı gurup halinde şehrin dört bir yanına yeni yapılan inşaat sahalarındaki denetimlerinin yanı sıra iş ve insan güvenliği konusunda da uyarılarda bulunuyor.

 

 


MİMARİ PROJE DIŞINA ÇIKAN İNŞAATLARA DUR DENİLDİ


Kaçak yapıyı temel aşamasında tespit etmeyi hedefleyen imar inşaat kontrol ekipleri, izinsiz konteyner ve prefabrik yapılar ile Süleymanpaşa Belediyesi’ne başvurarak normal çatı izni alıp mimari projeye aykırı çatı yapan bina sahiplerine de idari işlemler uyguluyor.

 

 


KAÇAK YAPILAŞMAYA TAVİZ YOK


Kaçak yapılaşmaların hafta sonları daha çok arttığını belirten ekipler, yapılan kontrollerin daha sıkı bir şekilde devam edeceğinin altını çizerken kaçak yapılaşma ve proje dışı uygulamalara asla taviz verilmeyeceğini, ruhsatsız olarak inşaat yapmamaları konusunda vatandaşların uyarıldığını belirttiler.