Tekirdağ’ın İyilik Gönüllüleri İş Başında

Tekirdağ’ın İyilik Gönüllüleri İş Başında

Yayınlama: 03.11.2014
213
A+
A-

 

Tekirdağ’ın İyilik Gönüllüleri İş Başında

 


Tekirdağlı Gençlerin İyilik Ağacı Projesinin kapanış etkinlikleri coşkulu bir şekilde Tekirdağ Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.


 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’de ki tüm gençlik merkezlerinde uygulamaya başlanmış olan İyilik Ağacı projesi Kişilerin değil yapılacak olan iyiliklerin ön plana çıkmasını hedefliyor.Bu kapsamda yapılan iyiliklerin sahipleri iyilik gönüllüleri ile Tekirdağ Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde proje kapanış etkinliği düzenlendi. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı etkinlikte engelli gençler ve ailelerine öğle yemeğinin ardından canlı müzik eşliğinde keyifli anlar yaşandı. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarından  olan halat çekme, çuval yarışı gibi oyunlarla da engelli gençler ve ailelerine güzel anlar yaşattı.

 


Tekirdağ Özel Eğitim İş Uygulama Okulu müdiresi olan Ayşe AKGÜL DÖNDER Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Değirmenaltı Gençlik Merkezine ve programa katılan iyilik gönüllülerine tek tek teşekkür etti. DÖNDER “ Bizim çocuklarımızın yanında olduğunuz için çok mutluyuz. Bundan sonraki etkinliklerimizde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız. Bizim çocuklarımız küçük şeylerle mutlu olan küçük çocuklardır onları mutlu ettiğiniz için okulum adına tekrar teşekkür ederim” dedi.