Süleymanpaşa’da halk buluşmaları Başladı

Süleymanpaşa’da halk buluşmaları Başladı

Yayınlama: 01.01.1970
259
A+
A-

 

Süleymanpaşa'da halk buluşmaları Başladı

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yeni başlatılan ve her hafta ayrı bir mahallede gerçekleştirilecek halk buluşmalarının ilkinde Altınova Mahallesi sakinleriyle buluştu. Başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleri ile birlikte vatandaşların karşısına çıkan Başkan Eşkinat, 23 aylık süreçte Altınova Mahallesinde yapılan ve yapılması planlanan hizmetleri vatandaşlara anlatıp istek ve şikayetleri dinledi.

 

 

EŞKİNAT: “23 AYDA NELER YAPTIĞIMIZIN HESABINI VERİP NELER YAPMAYI PLANLADIĞIMIZI ANLATACAĞIZ”

 

Altınova Mahallesi Gençler Kıraathanesinde gerçekleştirilen halk buluşmalarının detayları ile ilgili bilgi veren Başkan Eşkinat; “Mahalle buluşmalarımıza ilk defa Altınova’dan başladık. Düzenli olarak mahalle mahalle vatandaşlarımızla bir araya gelip 23 ayda neler yaptığımızın hesabını verip neler yapmayı planladığımızı anlatacağız. Sizin isteklerinizi dinleyeceğiz. Gözden geçirip hep beraber karar vererek önümüzdeki süreci de bu şekilde değerlendireceğiz.”  dedi.

 

 

“BURAYA GELMENİZ İÇİN NASILSINIZ? İYİ MİSİNİZ? DAHA DA NE VAR?’ IN ÖTESİNDE BİR ŞEY YAPMANIZ LAZIM”

 

Altınova Mahallesi’ne geliş sürecini değerlendiren Eşkinat; “Süleymanpaşa Belediyesi olarak neler yaptık, sizin bizden beklentileriniz ne? Karşılıklı bir konuşalım istedik. Bugüne kadar neden çok sık gelmedik. Çünkü buraya gelmeniz için ‘Nasılsınız? İyi misiniz? Daha da ne var?’ ın ötesinde bir şey yapmanız lazım. Yaptıklarınızı anlatabilecek kıvama geldikten sonra gelmeniz lazım. Görev süremizin 5’te 2’si aşağı yukarı tamamlanmak üzere. Önümüzdeki sene Altınova’nın imkanları, kabiliyetleri ne olur, ondan sonraki senelerde neler olabilir bunları konuşalım paylaşalım istedik.” diye konuştu.

 

 

 

“SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ YENİ KURULMUŞ BİR BELEDİYENİN ÖTESİNDE TRAKYA’DA İYİ BELEDİYELERDEN BİRİ KONUMUNDADIR”

 

“Yeni bir belediyenin kuruluşu çok kolay değil. Bütün birimlerinizi sil baştan oluşturuyorsunuz. Hazır oturmuş bir personelin olduğu bir belediye devralmıyorsunuz. Sıfırdan bir belediye kuruyorsunuz.” diyerek konuşmasına devam eden Eşkinat; “Ben şunu çok açıklıkla söyleyeyim ki 23 ayda geldiğimiz noktada Süleymanpaşa Belediyesi yeni kurulmuş bir belediyenin ötesinde Trakya’da iyi belediyelerden biri konumundadır.  Gerek mali yapısıyla gerek yaptığı hizmetlerle gerek organizasyon yapısıyla iyi niyetle bu noktaya kadar getirdik.” ifadelerini kullandı.

 

“2 SENEMİZİ NAMUSUMUZLA GEÇİRDİK 3 SENE SONRA DA KARŞINIZA BAŞIMIZ DİK OLARAK ÇIKARIZ”

 

Son olarak Altınova Mahallesi’ne hesap vermeye yine geleceklerini dile getiren Başkan Eşkinat; “Biz buraya gelip gitmeye devam edeceğiz. Aynı ekiple yine geleceğiz. Bugünden o güne bir değişme olacak mı olmayacak mı hep birlikte göreceğiz. Bizim derdimiz icraatı yapanlarla vatandaşın yüz yüze gelmesi. Bir sene sonra geldiğimizde siz sormayacak mısınız bunlar denildi neden yapmadınız demeyecek misiniz? Bu böyle bir şey, bu bir süreç. Elimizden geldiği kadar bütçemiz doğrultusunda paramızı doğru kullanıp bir şeyler yapmak istiyoruz. Ben dört başkan yardımcımızla beraber çalışıyorum. Onlarda müdürlerimizle birlikte çalışıyor. Biz başı dik olarak bu göreve geldik. 2 senemizi namusumuzla geçirdik. 3 sene sonra da karşınıza başımız dik olarak çıkarız.” şeklinde sözlerini noktaladı.

 

 

ALTINOVA HALKININ İSTEK VE ŞİKAYETLERİ DİNLENDİ

 

Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından başkan yardımcıları ve birim müdürleri yapılan çalışmalar ile ilgili sunumlarını yaparken Altınova Mahallesi sakinlerinin istek ve şikayetlerini dile getirmesi ile Altınova Mahallesi halk buluşması sona erdi.

 

 

BİR SONRAKİ BULUŞMA 7 MART’TA DEĞİRMENALTI MAHALLESİ’NDE

 

Halk buluşmaları 7 Mart 2016 Pazartesi Günü saat 19.00’da Farketmez Kafe’de Değirmenaltı Mahallesi ile devam edecek.