Ali Rıza Eti ile İstikrar Devam Edecek

Ali Rıza Eti ile İstikrar Devam Edecek

Yayınlama: 09.02.2015
243
A+
A-

 

Ali Rıza Eti ile İstikrar Devam Edecek

 

S.S. Tekirdağ Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin olağan genel kurulu bu gün yeni sanayi düğün salonunda yapıldı. Kefalet Kooperatifi ortakları misafirler ve esnaf sanatkarların katıldığı genel kurulda. Mevcut başkan Ali Rıza Eti tek listeyle yine göreve seçildi.


Gündem gereği açılış saygı duruşu ve istiklal marşı sonrası Divan’a Saray Esnaf Kefalet Başkanı ve Marmara Birlik üyesi Ali Özen,Havsa Mot. Taş. Başk. Yrd. Doğan Çelikol,tekstilci Hülya Güney Çizen, Kahveciler odası başkanı Fahrettin Bayar ve bakanlık temsilcileri görev aldılar. Başkan Ali Rıza Eti tarafından faaliyet raporu okundu. Yıllık çalışma raporu bilanço gelir-gider tabloları kooperatif müdürü Şükrü Akçaoğlu tarafından okundu. Denetleme Kurulu Raporunuda Seçkin Geçer okudu. Mevcut yönetim kurulu ayrı ayrı oylanarak ibra edildi.


2015 yılı tahmini bütçesi de üyelerin oy birliğiyle kabul edildi. Kooperatif ihtiyaçları karşılamak üzere araç alımı için yönetim kuruluna yetki verilmesi. Kredi işlemleri için 750 bin liraya kadar ipotek alınması, borcunu ödeyen ortakların ipeteklerini FEK etmemeye yönetim kuruluna yetki verilmesi.


24 Eylül -31 Ekim 2014 tarihleri arasında merkez birliğince uygulamaya konulan kooperatif deki takipteki borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin uygulamanın genel kurul bilgisi ve onayına sunulması kabul edildi.


Kooperatife ait 4 adet gayrimenkulun satılması için yönetim kuruluna yetki verilmesine, yapıaln seçimler sonrasında asil yönetim kurulu üyeliklerine:


Ali Rıza Eti

Hamdi Şılga

Turgayu Güven

Emine Arıkan

Zeynel Sıylı


Denetleme Kurulu(1Yıl İçin 2 Asil) Üyeliklerine :

Seçkin Geçer

Apti Balcı


Üst Kurul Delegeleri(4 Yıl için 3 Asil):

Ali Rıza Eti

Mustafa Kahraman

Mehmet Korkmaz


Bu gün yapılan Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kefalet kooperatifi olağan genel kuruluna TOBB başkan yardımcısı ve TTSO başkanı Cengiz Günay, Esnaf Sanatkarlar odaları Birlik başkanı Sami Kayın, Meclis başkanı Mustafa Özden, Alpullu belediye başkanı Salim Kırcı, Tekirdağ Şoförler odası başkanı Şenol Turan, TETAŞ Yön. Kur. Başk. İlyas Küçükmidil, Başkan yardımcısı Recep Nişancı, Şoförler odası yönetim kurulu üyeleri, Marmara Birlik Esnaf Kredi Kefalet Koop. üyeleri, da başkanları, Tekirdağ Mot. Taş. Koop. üyeleri Başkan nakliyat Galip Öge, Ak parti Süleymanpaşa ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda kooperatif üyesi katıldı.