Doktorları Soyan İki Zanlı Tutuklandı

Doktorları Soyan İki Zanlı Tutuklandı

Yayınlama: 03.02.2015
205
A+
A-

 

Doktorları Soyan İki Zanlı Tutuklandı

 

Tekirdağ Hürriyet mahallesinde doktorların oturduğu 5 ayrı evi soyan O.K ve S.T isimli 2 zanlı yakalanarak tutuklandı.

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa ilçesi Hürriyet mahallesinde bulunan ve çoğunllukla doktorların oturduğu sitede beş ayrı daireye girerek ziynet eşyası ve para çalan hırsızlık zanlısı iki kişi, polisin sıkı takibi sonucu İstanbul’daki adreslerinde gözaltına alındılar. Tekirdağ emniyet müdürlüğüne getirilen zanlılar sorgularının ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak Tekirdağ T.Tipi ceza evine götürüldüler..

Zanlılar aralıklarla, Hürriyet Mahallesi’nde bir evden 5 bin TL tutarında elektronik eşya, Yine Hürriyet Mahallesi’nde bir başka evden 21 bin Tl tutarında ziynet eşyası ve elektronik eşya, Gündoğdu Mahallesi’nde bir ikametten 20 bin Tl tutarında ziynet eşyası, Gündoğdu Mahallesi’nde bulunan bir evden 12 bin Tl ziynet eşyası ve bir LCD televizyon, Hürriyet Mahallesi’nde bulunan bir ikametten bin euro çaldıkları tespit edildi.

Toplamda 58 bin TL ve bin euru tutarında hırsızlık yapan şahısların Gündoğdu Mahallesi’nde bir eve gerçekleştirmek istedikleri hırsızlığın ise sadece teşebbüste kaldığı belirlendi. Polis bir sitenin güvenlik kamerası kaydından yola çıkarak eşkallerini belirlediği zanlıları takibe alarak İstanbul’da yakaladı. Yakalanan O.K ve S.T tutuklanarak cezaevine gönderildi.