AYGUN’A BİR DESTEKTE KADINLARDAN

AYGUN’A BİR DESTEKTE KADINLARDAN

Yayınlama: 02.11.2014
237
A+
A-

 

AYGUN’A BİR DESTEKTE KADINLARDAN


Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinde CHP’li kadınların bir araya gelerek, 2015 yılında yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde CHP den aday adaylığını açıklayan İlhami Özcan Aygun’a destek vereceklerini belirttiler.


“KADINLARIN YERİ NERESİ OLACAK”


Tekirdağ Yelken kulübünde yapılan çay toplantısında CHP’li kadın üyeler adına konuşan Esra Çokyürüyen; “Bugün burada toplanma sebebimiz malumunuz önümüzdeki Genel Seçimler ve Kongreler. Fakat bizim asıl konumuz bu seçimlerde ve kongrelerde kadınların yeri diye düşünüyorum. O nedenle tanışalım, bundan sonra bağlantılarımızı koparmayalım diye sizleri buraya davet ettik ve siz değerli kadınlar da, bu hafta sonunuzdan bizlere zaman ayırdığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.” Dedi.


“CUMHURİYETSİZ BİR ÜLKEDE YAŞAM DÜŞÜNEMİYORUM”


Tekirdağ Yelken kulüpte gerçekleşen çay toplantısında konuşan Çokyürüyen “Ülkemizin hali malum. Uygulanan politikalar, Ata’mızı hiçe saymalar, kadınların sürekli ikinci plana atılması karşısında bizler de elimizi taşın altına koymalıyız. Cumhuriyet Halk Partisi kadın kotaları olarak diğerlerinden bir tık üstte; fakat niye iki tık üstte olmasın. Bu konuda gerek partimiz olsun, gerek kadınları sonsuz desteleyen Millet Vekili Aday Adayımız İlhami Özcan Aygun ve ekibi olsun, hepsinin isteği kadınların aktif siyasette olmalarıdır. Çünkü biliyoruz ki “Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır” fakat buna bir annenin, bir kadının bir eşin tatlı dili eklenince başarı daha da artar. Biz kadınlar olarak, neden CHP’de ve ilimizde daha aktif olmayalım. “Türkiye’de kadın ve siyaset” konulu kamuoyu araştırmasında seçmenlerin % 82’si siyasette kadını daha çok görmek istediklerini belirtiyorlar. Seçmenin isteği ve Millet Vekili Aday Adayımız İlhami Özcan Aygun ve ekibinin desteği doğrultusunda bizler de kolları sıvayıp, aktif olmak zorundayız. Bunu ilk önce çocuklarımıza borçluyuz çünkü; Cumhuriyetsiz bir ülkede yaşam düşünemiyorum.” Dedi.


Çokyürüyen’in konuşmasının ardından Yelken kulübü salonuna büyük bir ilgiyle karşılanan  İlhami Özcan Aygun; “Verilen destekten dolayı herkese teşekkür ediyorum. Partimiz içinde kadınlarımız olmazsa olmazımız. Siz varsanız biz varız. CHP mahalli seçimlerdeki başarısında kadınların büyük katkısı ile 12-0 gibi Türkiye’de bir ilk yarattılar. İnşallah sizlerin destekleriyle 2015 yılındaki seçimlerde de iktidar olacağız. Sizlere güveniyorum. Sizlerle beraber CHP’yi iktidara taşıyacağız.” dedi.