CHP’DEN KADINA ŞİDDETE SON EYLEMİ

CHP’DEN KADINA ŞİDDETE SON EYLEMİ

Yayınlama: 25.11.2014
142
A+
A-

 

CHP’DEN KADINA ŞİDDETE SON EYLEMİ

 

Tekirdağ Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İl Başkanlığı 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele ve dayanışma günü eylemi gerçekleştirdi.

 

Süleymanpaşa İlçesinde bulunan tuğlalı parkta gerçekleşen Eyleme CHP Kadın Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve çok sayıda partili katıldı. Gerçekleştirilen etkinlikte konuşan CHP Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Ormancı “2014 Türkiye’sinde kadınlar öldürülüyor, çocuklar öldürülüyor, emekçiler öldürülüyor. Kadın Cinayetleri, kadın intiharları, taciz ve tecavüz olayları artarak devam ediyor. Kadınlar hiçbir dönem yaşamadıkları kadar baskı ve şiddet altında.” Dedi.


“KADINLAR ÖZGÜR VE HUZURLU YAŞASIN”

 

Tuğlalı parkta gerçekleşen eylemde kadınlar her dönem şiddet gördüğünü belirten İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Ormancı “25 Kasım Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele ve dayanışma gününde kadın mücadelesinin ve örgütlü birlikteliğinin önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Kadınlar mutlu yaşasın, özgür yaşasın ve huzurlu yaşasın diyoruz. Kadınları yok sayan , onun emeği ve bedeni üzerinde hak iddia eden bu zihniyete karşı, bulunduğumuz her noktada kadın olmak ortak paydasında örgütlenerek ve dayanışma ilişkilerimizi güçlendirerek mücadele edeceğiz.” Diye konuştu