Gazetecileri Kapıdan Kovan O İsim İl Başkanı Oldu

Gazetecileri Kapıdan Kovan O İsim İl Başkanı Oldu

Yayınlama: 25.12.2014
312
A+
A-

 

Gazetecileri Kapıdan Kovan O İsim İl Başkanı Oldu

 

CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık’ın milletvekili olmak için 24 Aralık günü istifa etmesinin ardından yeni il başkanı yönetim kurulu üyeleri tarafından belirlendi .


CHP İl Başkanı Recep Palabıyık ve Ufuk Ersöz milletvekili olmak için istifalarını sundu. Yönetim kurulu ise Palabıyık’ın yerine Şeref Çetin’i seçti. Gazetecilere açıklama yapan Çetin, “CHP Tekirdağ İl Başkanı Ben oldum. Arkadaşlarım beni seçti. Parti tüzüğümüz il başkanı istifa etmesi halinde yönetim kurulu yeni bir başkan seçer diyor. Buna göre arkadaşlarım da beni seçti. Bu durumda Ankara’nın onayına gerek yok” dedi.


GAZETECİLERİN YÜZÜNE KAPIYI KAPATMIŞTI


Geçtiğimi yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy ilçesinde meclis üyelerinin belirlenmesi sırasında olaylar yaşanmıştı. Bunun üzerine Çerkezköy ilçe teşkilatı Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığına gelerek protesto etmişlerdi. Olay yerinde protestoyu çekmek isteyen gazetecilerin suratına partinin kapısını kapatan Şeref Çetin  Milletvekilliği aday adayı olacağı için istifa eden Recep Palabıyık’ın yerine il başkanı seçildi.