Büyükşehir Belediyesinden İlginç Duyuru

Büyükşehir Belediyesinden İlginç Duyuru

Yayınlama: 30.01.2015
260
A+
A-

 

Büyükşehir Belediyesinden İlginç Çözüm

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın her defasında şikayet ettiği iş başvurularına Büyükşehir Belediyesi Evrak Kayıt bölümü ilginç bir çözüm buldu.


Göreve geldikleri günün ardından ilk 3 ay boyunca kendisine sürekli hayırlı olsun ziyaretlerinin olduğunu ve bunların bir çoğunun yakınlarının CV'lerini getirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak her platformda bu durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti. Edinilen bilgiye göre Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine seçildikleri günden itibaren 15 bin adet CV bırakıldı. Bunun üzerine kadroların bir çoğunu dolduran Büyükşehir Belediyesi, Belediye binası içerisinde bulunan Evrak Kayıt bürosunun camına Eleman alımı yapılmamaktadır diyerek iş başvurusu yapmaya gelen vatandaşlara duyuruda bulundu.


Bir Yıl İçerisinde, 15 Bin CV


30 Mart yerel seçimlerinin ardından seçilen Büyükşehir Belediye Başkanlığına vatandaşlardan iş konusunda yoğun ilgi gördü. Kadir Albayrak'ın göreve gelmesinin üzerinden 1 yıl geçti ve dikkat çeken bir istatistik ise iş başvuruları oldu. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde büyükşehir belediyesine yaklaşık 15 bin insan başvuruda bulunarak CV bıraktı.