En Genç Milletvekili A. Adayı

En Genç Milletvekili A. Adayı

Yayınlama: 16.02.2015
405
A+
A-

 

En Genç Milletvekili A. Adayı

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Milletvekilliği seçimlerine kısa bir süre kalmasının üzerine yoğun bir aday adaylığı süreci yaşıyor.


Her gün bir aday adayı açıklama yaparken aralarında bir aday adayı bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı başvuruları arasında en dikkat çekici isim Betül Sarıkurt oldu. Genç bir bayan olması ile dikkatleri üzerine çeken Sarıkurt hem gençlerin hem de bayanların sorunlarını bildiğini bunlara çözüm bulmak için bu yola çıktığını belirtti. Teşkilatların her kademesinde görev aldığını belirten AK Parti Tekirdağ Milletvekili A. Adayı Betül Sarıkurt “ Teşkilatların her kademesinde görev aldım, yani bu işin en alt kademesinden yetişmiş birisi olarak artık hizmet etme yolunda kendimi şanslı görüyorum.” Dedi.


“GENÇLER VE BAYANLARDAN DESTEK GÖRECEĞİME İNANIYORUM”


Millete hizmet yolunda bu yola baş koydum diyen AK Parti Tekirdağ Milletvekili A. Adayı Betül Sarıkurt; ‘’Toplumumuzun özelliklede gençlerimizin ve bayanların desteğini alacağıma inanıyorum. Bu işin çilesinden temelinden gelen bir insanım partimin ahlak temel ve kültürünü kendi benliğime işlemiş bir insanım.” Dedi.


“ÇİLENİN İÇERİSİNDEN GELMİŞ BİR İNSANIM”


Çorluda büyüyüp çorluda eğitimini tamamlayıp Çorlu’da ikametgah ettiğini belirten AK Parti Tekirdağ Milletvekili A. Adayı Betül Sarıkurt;  “çilenin içinden gelmemiş bir insan topluma faydalı olamaz, ben özel ve siyasi hayatımda bunun çilesinden gelmiş biri olarak bu yola baş koydum bende demokratik hakkımı kullanmak üzere bu yola çıktım ben inanıyorum ki 2015 seçimlerinde AK Parti tarihe imza atacak. AK Parti çatısı altında olan hepimiz temeli birlik beraberlik ve bütünlüktür. Aday kim olursa olsun Tekirdağ’a başarıya getireceğimizden hiçbir kuşkum yok’ ’dedi.


“HALKIMIZIN VE TEŞKİLATIMIZIN HİZMETKARI OLACAĞIM”


AK Parti Tekirdağ Milletvekili A. Adayı Betül Sarıkurt aday adaylığı açıklamasında’’ Bireysel Kaygı Ve Havalardan Uzak Durarak, Hak, Hukuk Ve Adaletin Hakim Kılınması, Milletin Egemenliğinin Kayıtsız Şartsız Gerçekleştirilmesi Ve Tekirdağ’ımızın Daha Müreffeh Olabilmesi İçin Önce Allah’ın İzni Sonra Kıymetli Halkımızın Hayır Duası İle Millet Vekilliği Aday Adaylımı Huzurunuzda Arz Ediyorum. Ak Partinin Temel Ahlak Ve Kültürünü Almış Biri Olarak Teşkilatlarımızla Uyumlu Bir Şekilde Çalışacağımı AK Partiye Yakışır Bir Biçimde Vatandaşlarımızın Hangi Görüş Ve Fikirde Olursa Olsun Tamamına Kucaklayıcı Olacağımı Ve Her Daim Çözüm Odaklı Olacağımı, Parti İçi Hiyerarşik Düzeni Bilen Biri Olarak Teşkilatlarımızın Verdiği Görevleri Sonuçlandırmak Üzere Halkımızın Ve Teşkilatlarımızın Hizmetkarı Olacağımın Sözünü Veriyor, Kişisel Kibir Ve Enaniyetten Her daim Uzak Kaldığımı Ve Kalmaya da Devam Edeceğimin Sözünü Veriyor, Saygılarımı Sunuyorum.’’ şeklinde konuştu.


AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı binasında gerçekleşen adaylık açıklamasının ardından resmi başvurusunu teslim etti.