EŞKİNAT ‘Yaşanacak Yer Olmaktan Çıktı’

EŞKİNAT ‘Yaşanacak Yer Olmaktan Çıktı’

Yayınlama: 15.12.2014
241
A+
A-


EŞKİNAT "Yaşanacak Yer Olmaktan Çıktı" 

 

Tekirdağ Süleymanpaşa İlçe Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat 2014 yılının son günlerinde göreve geldikleri günden bu yana yapılan çalışmalar hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

 

Süleymanpaşa Belediyesi Sahil Ek binasında gerçekleşen toplantıya; Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Başkan Yardımcıları Gülferah Güral, Mustafa Özdemir ve basın mensupları katıldı. Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat toplantının daha sonra yapılacağını fakat bazı sebeplerden dolayı önceye çekildiğini belirterek ; “ Aslında yıl sonu değerlendirme toplantımız ileri ki bir tarihte yılın son haftası gibi düşünüyorduk fakat, basında çıkan bazı haberler yanlış algı yaratacağını düşündüğümüz için daha erkene çektik. Başkan Yardımcım Mustafa Özdemir ile herhangi bir kavgamız olmadı hala aynı fikirdeyiz ve biz onunla et ile tırnak gibiyiz ayrılmayız. Resmi Gazetede yayınlanan bir yasa ile Büyükşehir Belediye Meclisinde komisyonlarda görev alan Belediye Başkan Yardımcım Belediye Başkan yardımcılığı yapamayacağı için istifa etti. Büyükşehir Belediyesinde ki komisyonlarda Süleymanpaşa İlçe Belediyemizi temsil etmeme gibi bir lüksümüz yok, bu yüzden Burada ki Başkan yardımcılığı görevini bırakarak komisyonlarda görev almaya devam edecek” dedi.

 

“BELEDİYE BİNASININ PROJESİ SERGİLENECEK”

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat “ Mevcut otogarın yerine yapılacak olan Süleymanpaşa Hizmet binamızın projeleri hazırlanıyor, bu projeleri İlçemizde bulunan bir AVM’de vatandaşlarımızın beğenisine sunacağız. İnşallah hep birlikte yapılacak olan hizmet binamıza karar verip Süleymanpaşa İlçe Belediyesi Hizmet binasını kazandırmak istiyoruz.” Diyerek konuştu.

 

“19 MAYISTA KULLANILIR HALE GELECEK”

 

Sahil projesinin sorulması üzerine projenin gidişatından bahseden Başkan M. Ekrem Eşkinat “ Sahilde ki çalışmalarımız devam ediyor yıkım çalışmalarımız. Ben sözümün arkasındayım 19 Mayıs 2015 tarihinde Süleymanpaşa sahili vatandaşlarımızın kullanabileceği bir hale gelecek. Tam anlamıyla bitmemiş olsa bile, portatif bir şekilde alanlar tasarlayarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına karşılık verebilecek bir hale gelecek.” Dedi.

 

“YILMAZ BÜYÜKERŞEN BULVARI DÜŞÜNÜYORUZ”

 

Namık Kemal Üniversitesinin öğrencilerinin yerleşim yeri haline gelen Değirmenaltı mahallesinde ki projeler hakkında konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat “ Şuanda üniversitemizin 20 bin  öğrencisi var. Orası hakkında da güzel projelerimiz var orada ki alt yapı çalışmaları tamamen bittikten sonra, orasını Yılmaz Büyükerşen Bulvarı olarak düşünüyoruz. Eskişehir’i efsane haline getiren Başkanın ismini vermek istiyoruz. Mahallemizde tamamen Eskişehir’in kent mobilyalarını kullanacağız.” Diyerek sözlerine devam etti.

 

“YAŞANACAK YER OLMAKTAN ÇIKTI”

 

Süleymanpaşa ilçesinde yapılan kazı çalışmaları ve yolların bozukluğunun sorulması üzerine Eşkinat “ Aslında 2014 yılında Trakya’da ki tek büyükşehir hala arıtma tesisini konuşuyorsa bunu bugüne kadar yapmayanların bir ayıbı olarak nasibini alsınlar. Altınova ve Yüzüncü Yıl Sanayi sitesinde ki vatandaşlarımız az bile tepki gösteriyorlar, Çünkü gerçekten oralarda ki yol bozuklukları nedeniyle kabul edilebilir şekilde yaşanacak yer olmaktan çıktılar.” Diyerek sözlerine son verdi.


Süleymanpaşa Belediyesi Ek Hizmet binasında gerçekleşen toplantı basın mensuplarının soruları ile devam etti.