Kadınlara Yönelik “Girişimcilik Eğitimi” Başladı

Kadınlara Yönelik “Girişimcilik Eğitimi” Başladı

Yayınlama: 18.11.2014
173
A+
A-

 

Kadınlara Yönelik “Girişimcilik Eğitimi” Başladı

 

Süleymanpaşa Belediyesi ve KOSGEB Tekirdağ ortaklığında kendi işini kurmak isteyen kadınlar için düzenlenen “Girişimcilik Eğitimi” başladı. Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 15 kasım tarihinde başlayan eğitimlere yaklaşık 30 girişimci adayı kadınkatılırken oldukça eğlenceli bir şekilde gün boyu süren eğitimlerin 25 kasım tarihine kadar süreceği açıklandı.

 

30 BİN TL HİBE 70 BİN TL KREDİ FIRSATI

 

Süleymanpaşa Belediyesi ve KOSGEB Tekirdağ ortaklığında düzenlenen eğitimlerin sonrasında sertifika almaya hak kazanan kadınlar kendi işlerini kurmak için KOSGEB’ den 30.000 TL’ye kadar hibe desteği ve 70.000 TL’ye kadar faizsiz kredi alabilecekler.

 

EŞKİNAT: “AMACIMIZ KADINLARIMIZI İŞ SAHİBİ YAPMAK”

 

Öte yandan KOSGEB ile yapılan işbirliği ve eğitimler hakkında açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Şehrimizde kadın ve erkekler arasında ayrımcılığa yol açan hususları ortadan kaldırmak, toplumda kadının statüsünü yükseltmek amacıyla Süleymanpaşa Belediyesi olarak projelerimizi ortaya koymaya başladık. KOSGEB ile yaptığımız işbirliğinin temel amacı da Süleymanpaşalı kadınlarımıza girişimcilik ruhunu aşılayıp KOSGEB’in desteklerini kullandırarak onları iş sahibi yapmak.” dedi.

 

“KADINLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ”

 

Kadınlar ile ilgili daha birçok projesi olduğunu belirten Eşkinat; “Meslek sahibi olmayan kadınlarımızı istihdama göre uzmanlaştırmak başta olmak üzere birçok projemizi mevcut. Kaliteli mesleki eğitimlerimiz ile Süleymanpaşa Belediyesi olarak her zaman kadınlarımızın yanında olacağız.” diye konuştu.