Fırıncıya Zorunlu, Denetmene Serbest

Fırıncıya Zorunlu, Denetmene Serbest

Yayınlama: 08.01.2015
208
A+
A-

 

Fırıncıya Zorunlu, Denetmene Serbest

 

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Süleymanpaşa Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa’daki fırınlara ortak denetim gerçekleştirildi.


Denetimlerde işyeri açma ve çalışma ruhsat şartları, ekmek gramajları, fiyat tarifeleri, teknik ve hijyenik şartlar ile diğer hususlar hakkında kontroller yapıldı. Fırın denetlemeleri sırasında Zabıta elemanlarının ve Denetmenlerinin bone takmaması ise dikkat çekti.


Denetimler sonrası açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yapılan denetimlerin vatandaşların sağlığı açısından önemine değinirken; “ Vatandaşlarımızın sağlık ve huzurunu düşünerek ekiplerimiz denetimlerine devam ediyor. Bugün de en çok tüketilen gıda maddelerinin başında gelen ekmeği üreten fırınlarımızda denetimler gerçekleştirildi. Eksikleri olan işletmelerimize eksiklerini tamamlamaları için süre verdik. Onlarda eksiklerini tamamlayıp vatandaşlarımıza kusursuz hizmet vermeye başlayacaklardır. Halkımızın gözü arkada kalmasın. Biz 7/24 hizmetteyiz.” İfadelerini kullandı.