Sabah Çorbaları Artık Eşkinat’tan

Sabah Çorbaları Artık Eşkinat’tan

Yayınlama: 12.01.2015
229
A+
A-

 

Sabah Çorbaları Artık Eşkinat'tan

 

Süleymanpaşa Belediyesi sabahları erken saatte okula giden öğrenciler ve işe giden vatandaşlar için sıcak bir çorba içme imkanı sağlayacak "İkram Çeşmeleri"nin ilkini Cengiz Topel Meydanı'nda hizmete soktu.


EŞKİNAT: “SICAK BİR ÇORBANIN ÖNEMİNİN BÜYÜK OLDUĞUNU BİLİYORUZ”


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, başkan yardımcıları Gülferah Güral, Telat Akköse ve Berkay Çakır ile basın mensuplarının katılımı ile gerçekleşen açılışta çorbasını içerken bir konuşma yapan Başkan Eşkinat; “Sabah erken saatlerde uyanarak, okuluna, işine koşturan vatandaşlarımız için sıcak bir çorbanın öneminin büyük olduğunu biliyoruz. Bu yüzden İkram Çeşmesi’ni hizmete sokarak tamamen ücretsiz bir şekilde vatandaşlarımızın bu hizmetten faydalanmasını istedik.” dedi.


ÜNİVERSİTE VE KÖPRÜBAŞINA DA İKRAM ÇEŞMESİ KURULACAK


Cengiz Topel meydanındaki İkram Çeşmesi’nin ilk olduğunun altını çizen Eşkinat; “Bugün burada hizmete soktuğumuz İkram Çeşmesi sadece başlangıç. Başka şubelerimiz ile hizmetlerimiz devam edecek. Namık Kemal Üniversitesi ve Köprübaşı mevkiinde de en yakın zamanda iki tane daha İkram Çeşmesi hizmete girecek.” diye konuştu.


HER GÜN 4 BİN 500 KİŞİYE ÇORBA DAĞITILACAK


İkram Çeşmesi ile ilgili bilgi vererek sözlerine devam eden Ekrem Eşkinat; “Her gün vatandaşlarımıza İkram Çeşmeleri vasıtasıyla 600 litre çorba dağıtığımı yapacağız. Yaklaşık olarak 4 bin 500 Süleymanpaşalı bu hizmetten faydalanacak. Hem öğrencilerimiz, hem işçilerimiz sabah okul ve işlerine giderken belediyenin sıcak şefkatini çorba vasıtası ile hissedecekler.” İfadelerini kullandı.


AŞEVİ DE HİZMETE GİRİYOR


“Önümüzdeki ayın başında aşevimiz de hizmete girecek.” diyerek bir de müjde veren Başkan Eşkinat çorba dağıtımının hafta içi her gün 06.30 – 09.00 saatleri arasında yapılacağını belirterek sözlerini noktaladı.