3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

Yayınlama: 03.12.2014
161
A+
A-

 

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Valilik önündeki Atatürk Anıtında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.


Süleymanpaşa İlçesinde bulunan Tekirdağ Valiliğinin önündeki Atatürk anıtına çelenk sunma törenine; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı M. Ekrem Eşkinat, ZİÇEV, Türkiye Sakatlar Derneği Tekirdağ Şubesi, SEKOMER ve vatandaşlar katıldı. Çelenk sunma töreninin ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat Tekerlekli sandalyeye binerek Engelli vatandaşların yaşadıkları sorunları yerinde incelediler.


“ENGELLERİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ”


Tekerlekli Sandalye ile Süleymanpaşa ilçesinin sokaklarını gezerek engelli vatandaşların karşılaştıkları sorunları yerinde inceleyen Belediye Başkanı M. Ekrem Eşkinat “Gerçekten bu sandalyeye oturduğunuz zaman çok farklı duygular hissediyorsunuz. Bize göre küçücük engellerin, Engelli vatandaşlarımız için ne kadar büyük bir engel olduğunu görünce biraz daha sorumlu davranmak ihtiyacı hissediyorsunuz. Önümüzde ki süreçte de elimizden geldiği kadar fiziksel ve zihinsel engelleri ortadan kaldırmak için çalışacağız” dedi.