Ruhsatını Aldı, 1200 Kişi Burada Çalışacak

Ruhsatını Aldı, 1200 Kişi Burada Çalışacak

Yayınlama: 25.04.2015
339
A+
A-

 

Ruhsatını Aldı, 1200 Kişi Burada Çalışacak

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Barbaros’ta inşa edilen ve Türkiye’nin en büyük konteyner limanı olan Asyaport’un, açılma ve çalışma ruhsatını Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer’e teslim etti.


Tekirdağ’a büyük değer katacak olan Asyaport’un faaliyete geçecek olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Başkan Albayrak, “Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı konteyner limanlarından biri olan Asyaport, bugün itibariyle (24 Nisan 2015) çalışma ruhsatını almış bulunmaktadır. Ahmet Soyuer’in şahsında Asyaport’a ve tüm Tekirdağ’a hayırlı olmasını diliyorum. Denizyolu, karayolu ve demiryolu bağlantıları ile bölgesinde bir lojistik merkez olarak gelişen Tekirdağımızın iş ve çalışma hayatına 1200 kişilik istihdam kapasitesi ile büyük bir katkı sağlayacak olan Asyaport, Tekirdağ’ın en önemli değerlerinden biri olacaktır” dedi.


Çalışma Ruhsatını Başkan Albayrak’tan alan Ahmet Soyuer’de katkı ve desteklerinden dolayı Başkan Albayrak’a teşekkür etti, Asyaport’un Tekirdağ’a hayırlı olması temennisinde bulundu.